Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 7.12.2021, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníJan Přeučil odhalí v dokumentárním filmu České televize svou duši!

17.07.2012   Aneta Šimonková   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nemůžete ho přehlédnout. I kdyby nenosil svůj pověstný klobouk, elegance a noblesa z něj bude čišet na metry daleko. Gentleman v pravém slova smyslu. To je herec Jan Přeučil. Pokud vás více zajímá životní příběh této legendy, můžete se těšit na další pořad z cyklu Neobyčejné životy.

Jen sám název dokumentárního cyklu Neobyčejné životy naznačuje, že se zabývá osobnostmi, kteří mají barvitou životní story. U Jana Přeučila se událo hned několik příjemných, ale i méně milých událostí. Respektovaný a oblíbený herec či pedagog na pražské DAMU (pod jeho vedením vystudovali takoví umělci jako Karel Roden, Ivana Chýlková, Eva Holubová, Jitka Asterová, Veronika Žilková a další) se ale k herectví málem nedostal. Kvůli politickým důvodům (jeho otec byl dokonce souzen v procesu s Miladou Horákovou a byl odsouzen na doživotí) nemohl studovat, a tak se vyučil. Teprve později se dostal na DAMU, kde se potkal např. s Milenou Dvorskou nebo Janou Hlaváčovou.
Jan Přeučil se svojí paní, Evou Hruškovou
 
Spletě osudu Jana Přeučila pro vás zaznamenal Ondřej Kepka: "U Honzy si nesmírně cením jeho profesionality. Na natáčení přijížděl připraven, vždy věděl, proč vybral to které místo k natáčení, o čem mluvit, co ukázat. Jedním slovem - perfektní! A i to byl jeden z důvodů, proč jsem moc stál o natočení dokumentárního filmu právě s ním, hercem, kterého si velmi vážím i jako člověka."

Premiéru na obrazovce ČT 1 budete moci shlédnout 7.srpna 2012 ve 21 hodin, reprízu pak následující den dopoledne.


Na projekci dokumentu v předpremiéře byl i režisér Dušan Klein (zcela vpravo) a chybět nemohl ani Ondřej Kepka (po pravici Jana Přeučila)

Příznivci Jana Přeučila si v tomto snímku přijdou na své, stejně jako fanoušci českých filmů či divadla. Dokument je totiž ukázkami z hercovy mimořádné kariéry doslova protkán. "Natáčení proběhlo v příjemném, citlivém duchu, ačkoli se nezřídka dotklo životních etap, které mi i dnes, po mnoha letech, vhání slzy do očí," svěřil se oblíbený herec, který ani v době divadelních prázdnin nezahálí. Kromě divadelního představení Veselé paničky Windsorské, které každoročně hraje v rámci Shakespearovských slavností na Pražském hradě, intenzivně zkouší nový projekt - spojení svého hereckého a houslařského umu Jaroslava Svěceného ve hře Bláznovy zápisky (Gogol), na jejíž premiéru se můžeme těšit 5. října.

Zdroj: www.kloboukfilm.cz

Kdo by mohl lépe propagovat vše, co se děje kolem Jana Přeučila?
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0334 s