Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.6.2022, svátek má Petr a Pavel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníRok 2017: Ďábelsky rychlý internet pro každého?

03.08.2012   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Do konce roku 2017 vzroste objem globálního datového provozu 15krát. Týž rok dosáhne počet uživatelů chytrých telefonů 3 miliard a 50 % obyvatel světa bude pokryto sítěmi čtvrté generace. Představujeme vám futurologickou vizi, která se pravděpodpobně splní!

Pro řadu lidí v různých částech světa bude mobilní telefon jediným prostředkem přístupu na internet. Podle druhé Zprávy o stavu trhů a datového provozu Ericssonu (burza NASDAQ: ERIC) – zaostřeno na propojenou společnost, 85 % světové populace získá do roku 2017 přístup k internetu prostřednictvím sítí třetí generace a počet mobilních připojení dosáhne počtu téměř devíti miliard, ve srovnání s šesti miliardami ke konci roku 2011. O výše zmíněný růst se zaslouží i připojení sloužící ke komunikaci mezi zařízeními.

Počty mobilního vysokorychlostního připojení mezitím v roce 2017 dle odhadu dosáhnou pěti miliard, ve srovnání s jednou miliardou ke konci roku 2011.
Douglas Gilstrap, první viceprezident a ředitel pro strategie Ericssonu, prohlašuje: „V dnešní době lidé považují přístup k internetu za nezbytnou součást každého zařízení. Tento přístup má za následek rostoucí poptávku po mobilním vysokorychlostním připojení a růst objemu datového provozu. Mobilní operátoři si tuto obchodní příležitost uvědomují a snaží se zmíněný růst usnadnit a zajistit dobrou uživatelskou zkušenost prostřednictvím vysokokapacitních sítí s vysokou rychlostí přenosu dat. V současnosti je přibližně 75 % sítí HSPA po celém světě modernizováno, aby ve špičce dosahovalo rychlosti 7,2 Mb za vteřinu nebo vyšší, a 40 % sítí bylo modernizováno na rychlost 21 Mb za vteřinu.“

Ericsson ve své zprávě rovněž předpovídá, že do roku 2017 bude polovina světové populace pokryta sítěmi čtvrté generace/LTE. Počty uživatelů chytrých telefonů dosáhnou v roce 2017 přibližně tří miliard, ve srovnání se 700 miliony v roce 2011.
Celkový objem mobilního datového provozu i nadále poroste – mezi prvním čtvrtletím 2011 a prvním čtvrtletím 2012 se objem datového provozu zdvojnásobil, především díky sledování videa. Chytré telefony rovněž jsou a i nadále budou klíčovou hnací silou datového provozu.
 
V období let 2011 až 2017 vzroste objem mobilního datového provozu 15krát. Údaje uveřejněné ve zprávě rovněž poukazují na rozdíly mezi zeměmi a regiony. V případě růstu počtu mobilního internetového připojení byla zemí s největším počtem připojení v prvním čtvrtletí roku 2012 Čína – 39 milionů, následovaná Indií s 25 miliony. V asijsko-pacifickém regionu celkem vzniklo 93 milionů připojení, následováno Afrikou s 30 miliony.
Hlavním setrvalým trendem, který zpráva odhalila, je skutečnost, že vše dostává mobilní podobu. Za tímto vývojem stojí zejména rostoucí poptávka občanů po připojení kdykoliv a odkudkoliv a využití videa, cloudových služeb a internetu, avšak i připojení pro vzájemnou komunikaci mezi zařízeními.
 
Ikonka: freegreatpicture.com
Zdroj:Ericsson Corporate Public & Media Relations - PRAM Consulting s.r.o.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0356 s