Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 29.2.2024, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníMáte bystrou hlavu?

19.10.2012   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Cožpak o to, vy ještě pravděpodobně ano. Ale co váš dědeček a babička - anebo rodiče v pokročilém věku? Po křížovkách pro seniory vydal Fragment další kousek pro ty, kterým již hlava tolik neslouží. Je plný rébusů, křížovek i hlavolamů!

Babičky i dědečkové mohou projednou zapomenout na brýle. Nakladatelství Fragment přichází s další publikací určenou primárně těm ze starší generace, pro které již malá písmenka v křížovkách znamenají nepřekonatelnou hráz. S povzdechy: "Když já už na to nevidím..." je utrum. Stačilo málo. Všechno pořádně zvětšit. V Bystré hlavě pro seniory tak najdete jako pod lupou křížovky, šifrovačky, číselné rebusy od klasického sudoky až po vyškrtávačky a doplňovačky, tabulky opakujících se písmenek, jejichž přetříděním se dostanete k tajence i pár obrázkových hádanek, které pocvičí mozek.

Před takovým počinem je potřeba vždy smeknout. Cílí na osoby, které nejsou hlavní kupní silou a dělá v podstatě dobrý skutek. Přesto najdeme dvě slabá místa celé publikace. Prvou je nevyváženost obsahu, druhou nevyváženost grafiky, dá-li sešitu připomínajícímu pracovní listy tak říkat. Proč obsahu? Zkusila jsem v duchu "testování na lidech" Bystrou hlavu dát do pléna penzionu pro seniory na pražském Zahradním městě. V čem byl menší kámen úrazu? Vyskytly se dva typy šifer, jejichž princip většina seniorů nepochopila. Na druhou stranu, 80% dalších se shledalo s pochopením a některé i s nadšením. A zádrhel číslo dvě? Velikost obsahu. Na jedné straně na vás haleká v duchu pětipalcových bulvárních titulků gigantické sudoku, na straně druhé je rozlehlá křížovka. Ano, křížovka je velká, ovšem písmenka jsou tenká a pro mnohé stále špatně čitelná. Co radit pro příště? Raději o sloupec a řádek kratší křížovku a písmena v ní sázet v tučném řezu.

Nenechte se ale odradit, máte-li doma babičku šifrátorku, sešit jí pořiďte. A nejlépe uděláte, když se na ty těžší z luštěnek podíváte rovnou s ní...

Bystrá hlava pro seniory
rébusy, křížovky, hlavolamy


EAN: 8594155753390

Vydalo nakladatelství Fragment

www.fragment.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0514 s