Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníMilovníci ryb a jižanské kuchyně zbystřete! Rybí festival připlouvá

14.09.2012   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Podzimní gastro-kulturní sezona s sebou přináší druhý ročník Rybího festivalu, který se uskuteční v sobotu 15. září 2012 v pražské Holešovické tržnici v prostoru před restaurací Mercato. Pro návštěvníky je připraven bohatý denní i večerní doprovodný program, který zabaví celou rodinu.

K ochutnání budou různé druhy mořských ryb ve středomořské úpravě, se kterou všem nadšených amatérským kuchařům ochotně poradí tým profesionálů z předních pražských restaurací. Díky krytému prostoru se festival stane vhodným zpestřením víkendu za každého počasí.
 
„Rybí festival navazuje na akci podobného konceptu, která se v tržnici uskutečnila před necelým rokem, a navštívilo ji přes 3000 lidí. Letos jsme rozšířili sortiment
i program, takže se návštěvníci mohou těšit nejen na speciality z mořských ryb
a ochutnávku nového středomořského menu restaurace Mercato, ale také na porcování čerstvého tuňáka či se inspirovat tradičními jižanskými recepty
,“ říká jeden z pořadatelů a majitel společnosti Chorvatské ryby Marko &Suto. Už dvacet let dováží jeho rodinná firma do Česka úlovky chorvatských rybářů, které také prodává v hale 22 Pražské tržnice a na farmářských trzích. Jako jediný dovozce se může pochlubit certifikátem o datu výlovu, který zaručuje tu nejvyšší čerstvost nabízených produktů. Zákazníci tak mají jistotu, že mezi výlovem ryb a dobou, kdy jsou nabízeny k přímému prodeji, neuplynulo více než 24 hodin.
 
A právě z Jadranu čerstvě vylovení mečouni, mořští ďasové, ropušnice, sardinky, ančovičky, pražmy a mořští vlkové budou hlavní položkou festivalového menu. Nebudou chybět ani mořské plody jako jsou kalamáry, krevety, langusty, sépie a mnoho dalších. Pro náročné je připraven výběr prvotřídních velkých čerstvých ryb „z udice“, které bude možné si koupit syrové nebo upravené dle tradičních receptur v podání kuchařského týmu z předních pražských (Da Emanuel, Kogo, La Terasa)
a zahraničních restaurací.
 
Neméně bohatý bude i doprovodný program. Pro nejmenší je přichystána Dětská škola vaření s velkým dětským koutkem, kde se malí kuchtíci naučí připravovat rybí filé nebo péct vlastnoručně vyrobenou pizzu. Obyvatele podmořské říše si budou moci také nakreslit nebo je prostřednictvím zábavné soutěže poznávat. Dospělí zase ocení poutavou kulinářskou show, během které se naučí čistit, vykosťovat a filetovat ryby tak, aby výsledkem byla neodolatelná lahůdka.
 
Festivalové menu doplní saláty z ryb a plodů moře, nakládané, marinované
a uzené ryby, rybí polévka Bouillabaise, fritované pokrmy jako např. pražené sardinky, ančovičky, parmice, hejci a kalamáry nebo grilované ryby a mořské plody.
Zkrátka nepřijdou ani milovníci guláše, který bude připraven z různých druhů ryb, slávek a krevet "na buzaru", rizot a těstovin s plody moře. Dokonalou atmosféru Středomoří pak umocní ochutnávka středomořských vín a živá hudba z Itálie, Chorvatska a &Spanělska.
 
Příjemným překvapením bude zajisté i cenová dostupnost lahůdek z ryb, výtečné pokrmy budou k dostání již od 50 Kč.

Další informace naleznete na:
 www.holesovickatrznice.cz
www.chorvatskeryby.cz
www.pizzamercato.cz/festival
___________________________________________________________________
PRAŽSKÁ TRŽNICE INFO -  je památkově chráněný areál v secesním a novorenesančním stylu s neopakovatelnou atmosférou, jehož rozloha, historie i architektonický význam nemá v evropském kontextu obdoby. Původně areál sloužil jako Ústřední jatka královského města Prahy. Stavba podle návrhu architekta Josefa Srdínka byla zahájena 6. března roku 1893 a již 1. července 1895 byl areál slavnostně otevřen. K zániku jatečního a řeznického provozu v Holešovicích došlo v roce 1983, kdy byly otevřeny nové masokombináty v Písnici a Čakovicích. Komplex Ústředních jatek byl proto přeměněn na všeobecnou tržnici podle návrhu architekta Jiřího Lasovského. V roce 1993 byl areál prohlášen za kulturní památku.

Zdroj: Original Communications, s.r.o.
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0332 s