Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 8.6.2023, svátek má Medard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníMe And My Drummer: Já a mé emoce

23.09.2012   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

EuroConnections představí jednoho z nejzajímavějších zahraničních nováčků roku 2012, berlínské duo Me and My Drummer. Soubor, který hudební magazíny řadí k největším překvapením letošních letních festivalů, si budou moci návštěvníci Paláce Akropolis vychutnat 27. září.

Zpěvačka a klávesistka Charlotte Brandi a bubeník Matze Pröllochs připomínají v mnohém tvorbu Florence And The Machine či Bat for Lashes.  Jejich debut „The Hawk, The Beak, The Prey“ si vysloužil oslavné recenze v magazínech New Musical Express či Rolling Stone. Debutový singl You´re A Runner už několik týdnů rotuje ve vysílání českého Radia 1, slovenského Radia FM, ale také v britském BBC Radio 1 či hudební televizi MTV. V roli předkapely se představí domácí skupina Photolab.

Berlín je hlavním městem techna, proč by se tam ale nemohl urodit i zajímavý alternativní pop jako třeba ten, který hraje dvojice Me And My Drummer. Zpěvačka Charlotte Brandi a bubeník Matze Pröllochs vzali klasický formát popové písně, zbavili ho všech klišé a nadbytečných ozdob a zůstal jim jen skeleton odřený na samotnou dřeň emocí. Z jejich debutového singlu You're A Runner a alba The Hawk, The Beak, The Prey nejsou nadšení jen v Německu, ale sbírají pozitivní ohlasy i z Británie nebo zámoří.
 
Německá dvojice se potkala na prknech divadla v Tübingenu, kde působili v komparzu a kapele. O přestávkách spolu jamovali a začali snovat plány o vlastní kapele. Určitě za to může i místo, kde se potkali, v jejich písničkách Me And My Drummer je pořád cítit jistá teatrálnost, k níž patří patos či zjitřené emoce. Charlotte Brandi je přesně tou zpěvačkou, která se umí do písní vložit a s brutální upřímností vyzpívat všechny svoje strasti. A není tak důležité, jestli hudební podklad připomíná triphopové nálady ala Portishead či Lamb (skladba The Wings) nebo barokní electro-pop ve stylu Florence + The Machine (skladba Heavy Weight). Když už jsme u těch vzorů, tak Me And My Drummer zmiňují jména jako Micachu And The Shapes, Beach House, Ella Fitzgerald nebo M.I.A. Všichni trochu výstřední a usazení mimo škatulky, vždy ale prezentující svoji hudbu s takovou vervou, že jim můžete věřit každé slovo, které jim vyjde z úst.
 
Velkou pozornost na sebe Me And My Drummer strhli už díky debutovému singlu nazvanému You're A Runner a zájem o ně se rozhodně neomezoval jen na německy mluvící části Evropy. Píseň, které dominují soulově zastřený hlas Charlotte a vzdušné perkuse Matzeho pustila ve svém pořadu na stanici XFM britská DJka Mary Anne Hobbs a zaznělo i z éteru BBC Radio 6, recenzi na singl pak otiskli v časopise NME. Svoje debutové album The Hawk, The Beak, The Prey nahráli pod dohledem producenta Tobiase Sieberta (Klez.e, Delbo) a deska posluchače vede trnitou cestou mezi electro-popovými sladkostmi i hořkými momenty melancholického indie rocku.
 
„Jsme oba silné osobnosti a proto je mezi námi neustálé napětí,“ vysvětluje Charlotte. „Právě to ale dodává naší hudbě náboj,“ doplňuje Matze a přiznává, že při živém vystoupení se spojují všechny nitky jejich hudby plné emocí i potlačené agrese. Paláci Akropolis to Me And My Drummer předvedou 27. září při jejich české premiéře. 
 
Role předkapely se zhostí pražští Photolab, kteří se na EuroConnections vrací po čtyřech letech. Dreampopová kapela v čele se zpěvačkou Magdalenou &Salamounovou a kytaristou A.M. Almelou mezitím odehrála desítky koncertů a jejich hudba zněla třeba z filmů Pusinky nebo Lidice. Letos také konečně po šesti letech existence vydali svůj dlouhohrající debut Hollywood and Snuff, na kterém míchají náladové, melancholické písničky se záblesky energetických erupcí a silným vlivem filmové hudby.
 
Více informací a audio ukázky:
 
www.meandmydrummer.com
 
www.bandzone.cz/photolab
 
Napsali o Me And My Drummer:
 
„Fantastická zpěvačka, fantastické bicí, fantastický debut!“
Music Pickings
 
„Německé duo kombinuje svůj dramatický pop s precizní produkcí, kterou je jejich země proslulá. (...) Mají našlápnuto k tomu, aby si jich všímalo mnohem více fanoušků a určitě by si to zasloužili.“
The Recommender
 
„Způsob jakým píšou své písničky je něco velmi jemného a citlivého a anorektický vokál skvěle vyjadřuje pocity zmaru a beznaděje.“
Gigape
 
 
Zdroj:
www.palacakropolis.cz
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0312 s