Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 21.9.2023, svátek má Matouš 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13511
Komentářů: 11387


MěřeníJane Green - Domek na pláži

01.10.2012   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kniha, kterou nakladatelství BB Art vydalo koncem srpna, v nás svým názvem znovu oživí vzpomínky na léto, prázdniny, vodu a slunce... To ale neznamená, že by se nehodila ani do nynějších, chladných večerů, kdy v krbu praská oheň a za okny se pomalu šeří.

Autorka Jane Greenová není českým čtenářům neznámá, v minulosti už byly do češtiny přeloženy její romány: Manžel s. r.o., Výměna a Knihárna, které se setkaly s velkým čtenářským úspěchem. Mám dojem, že podobnou dráhu čeká i její zatím poslední kniha s názvem Domek na pláži.

Susanne Powellová, které nikdo už léta neřekne jinak než Nan, se cítí stále mladá, ačkoli nedávno oslavila 65. narozeniny. Žije v domku na pobřeží, který je pro ni zbytečně moc rozlehlý a není až tak jednoduché obstarat jeho údržbu a chod, ale ji k němu vážou vzpomínky a za žádnou cenu se domu nechce vzdát. Když už se situace stává neúnosnou a hrozí, že bude muset dům prodat, rozhodne se ho otevřít veřejnosti - pronajme pár pokojů na léto a doufá, že tím vybředne ze zoufalé finanční situace.

Osudy, které se v domě na pláži protknou, nejsou ledasjaké a přitom jsou vlastně docela obyčejné. Daniel, jenž se zrovna rozvádí se svou ženou Bee a Daf, která už rozvedená je, si sem přijíždí léčit skryté i viditelné rány z nevydařeného vztahu. A objeví se tu také Michael, syn Nan, který se rozhodl za sebou spálit mosty a začít znovu. Vlastně chtějí začít znovu všichni tři. Z jejich životů zbyla jen spáleniště a před nimi zůstalo úsilí vybudovat si nový, snad i lepší, život. Každý z nich se vyrovnává s nějakou zradou, skrývanou bolestí či zklamáním a v domku na pláži, si nejeden z nich uvědomí i to, že aby mohli začít znovu, musí především najít sami sebe.

Životy lidí, kteří se do té doby neznali, se podivuhodným způsobem prolnou, když kostlivci, do té doby schovaní ve skříni, jeden po druhém vylézají ven. A čtenář nestačí zírat. Možná by se každý měl někdy podívat do tajných zákoutí své duše a své minulosti, aby ho jednoho dne nezaskočilo tajemství pohřbené hluboko uvnitř sebe samých...

Jane Green, Domek na pláži
BB Art, 2012


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1126 s