Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníSKUTR a kolektiv světí jaro dřív, než přijde zima

21.10.2012   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

„Jsem tu. Pokouším se ptát. Pokouším se reagovat. Pokouším se milovat. Teď, ve dne, v noci, nad ránem možná zakřičím…“ Scénická báseň volně na půdorysu stejnojmenného díla Igora Stravinského a Nicholase Roericha. Od 26. října v divadle DISK.

Divadlo DISK uvede 26. 10. 2012 premiéru druhé absolventské inscenace 4. ročníku herectví katedry alternativního a loutkového divadla DAMU Svěcení jara. Na začátku zkoušení je jen téma - svěcení jara a inspirace hudbou Igora Stravinského a libretem Nicholase Roericha. Tandem SKUTR spolu s choreografkou a režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou budou stavět divadelní obrazy v kombinaci pohybu, zvuku a slova.
 
„Velmi nás zajímá hranice mezi civilizací navenek a přírodou uvnitř nás,“ říká o vzniku ryze autorského divadla spolurežisér Martin Kukučka a dodává: „V dnešní genderově rozostřené společnosti se studenty hledáme to, co je na světě mužů a žen typické a přitažlivé.“
„Nepůjde o stavění jednotlivých rolí, naopak nás zajímá kolektiv, skupina, která umocňuje určité vlastnosti a pudy sahající až ke světu zvířat, který nás spojuje s přírodou,“ doplňuje spoluautorka a choreografka inscenace Adéla Laštovková Stodolová.
„Stejně tak nás zajímá rituál, jako projev našich pudů. Vlastně tak trochu volně pokračujeme v řadě představení Adély Laštovkové Stodolové Malá smrt a Muži. Tentokrát ovšem s našimi studenty. I proto jsme s nimi povinni světit jaro. Pomalu tím uzavřeme naši čtyřletou práci s nimi,“ uzavírá k tématu inscenace spolurežisér Lukáš Trpišovský a ke scéně ještě dodává: „Scénografie a kostýmy budou odrážet hranici mezi zmiňovanou civilizací a přírodou. Návrhem scény a kostýmů se představí talentovaná a velmi nadějná studentka scénografie KALD DAMU Adriana Černá.”
 
Režiséři Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, kteří tvoří režijní tandem SKUTR, spolu začali pracovat již během studií na DAMU. Zájem kritiky i diváků vzbudily již jejich absolventské inscenace, úspěch ale slavili i na zahraničních festivalech (mj. měsíční hostování na festivalu Fringe ve skotském Edinburghu v srpnu 2008). Autorská představení SKUTRu kombinují tanec, pohyb, akrobacii, loutky, projekce, lightdesign, text a zvuk a dala by se jedním slovem označit za multižánrová či cross-over. Jsou inspirována buď daným tématem nebo místem vzniku a nebo lidmi, kteří na nich pracují. V poslední době se čím dál více věnují spojení hudby a divadla.
SKUTR zároveň působí pedagogicky. Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský jsou odbornými asistenty na DAMU v Praze pro obory režie, dramaturgie a herectví.
 
Další informace o inscenaci:
 
Koncept  SKUTR a Adéla Laštovková Stodolová
Režie  SKUTR
Choreografie  Adéla Laštovková Stodolová       

 
Hrají studenti 4. ročníku KALD:
Anne-Françoise Josephová, Eliška Křenková, Soňa Páleníková, Hedvika Řezáčová, Johana Schmidtmajerová, Pavel Blažek, Jan Cina, Tilen Kožamejl, &Simon Krupa, Filip &Sebšajevič, Antonín Týmal


Veřejná generální zkouška: 25. 10. 2012 v 11:00
 
Premiéra: 26.10. 2012 v 19:30
 
Nejbližší reprízy: 28., 29. 10. a 4., 5., 8., 16. 11. 2012 v 19:30


Zdroj: Divadlo Disk


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0294 s