Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 21.9.2023, svátek má Matouš 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13511
Komentářů: 11387


MěřeníNa ráj zapomeň - Tasmina Perry

12.10.2012   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Některá tajemství vás mohou i zničit... Z upoutávky na nejnovější knihu Tasminy Perry, kterou před měsícem vydalo nakladatelství BB ART, až mrazí. Ale faktem zůstává, že autorka se nemýlí. A vsadila na jistotu, když za téma své knihy zvolila věc, kterou každý z nás má - a to je tajemství.

Snad žádný člověk se bez tajemství (ať už malého, velkého, ničivého, hrůzného, nostalgického či úsměvného) neobejde. Nosíme ho v sobě, zatížení vědomím, že se o něj nesmíme podělit s nikým. Sedí v nás jako kletba a narůstá do děsivých rozměrů. Až jednou, v nejméně vhodném okamžiku, nás zaskočí. Někdy se nám uleví. A pak se tomu už jen zasmějeme. Ale někdy nám může změnit život tak, že na konci nepoznáváme ani sami sebe.

Jsou tajemství, které lidi dokážou spojit a přetrvají léta. Ale dřív nebo později přijde den, kdy dojde k odmaskování. Čtyři přátelé, studenti vysokých škol, se sejdou na luxusním soukromém ostrově, aby tu oslavili úspěšné složení závěrečných zkoušek. Miles, Grace, Alex a Sasha. Čtyři lidé, kterým svět leží u nohou. Ovšem jen do doby, než nastane osudná noc, která navždy poznamená jejich životy.

Po noci přichází ráno a s ním nemilá skutečnost. Na ostrově je nalezena mrtvola mladého muže, ke které se nikdo nehlásí. Mladí lidé se nad nálezem mrtvého těla domluví, že budou předstírat, že tělo vlastně neexistuje. Rozprchnou se do světa a přetrhají mezi s sebou veškeré styky v naději, že jejich tajemství zůstane pohřbené hluboko v jejich minulosti.

Každý z nich si buduje svou kariéru a svůj osobní život až do okamžiku, kdy se dozví, že ostrov, na němž došlo k vraždě, je na prodej. Teprve tehdy, po víc jak deseti letech, jsou nalezeny ostatky mrtvého těla a zahájeno pátrání po tom, co se tu před lety vlastně stalo.

Nakonec se všichni účastníci tehdejší noci sejdou na místě činu (na ostrově) a nastává hodina pravdy.

Pokud vás zajímá, co se vlastně stalo a jak to změní životy všech, musíte si knihu "Na ráj zapomeň" přečíst. Myslím, že nebudete litovat, protože touto knihou se autorka řadí mezi bestsellery. Kniha má spád od první stránky a napětím nebudete dýchat, dokud se nedostanete na konec.

Tasmina Perry - Na ráj zapomeň
BB ART, 2012


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0464 s