Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníSHOWROOM - když tanec inspiruje módu a móda inspiruje tanec

08.11.2012   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nezávislá taneční skupina současného tance ConfiDANCE uvede ve čtvrtek 15. listopadu 2012 od 20:00 v experimentálním prostoru Roxy/NoD ojedinělý taneční projekt ve spolupráci s módní návrhářkou Kristýnou Javůrkovou. Představení SHOWROOM propojuje současný tanec s originální prezentací nové módní kolekce, jedinečnou hudbou a unikátním light designem.

Choreografií inspirované kostýmy se stávají nedílnou součástí taneční scény. Pohyb tanečnic vychází ze střihu a materiálu oděvu. Tanec a móda se vzájemně ovlivňují, prolínají se, vznikají v kooperaci a žijí v symbióze.Současný tanec v podání skupiny ConfiDANCE je čistou a tvůrčí formou pohybu. Je stejně ryzí jako přírodní materiály, které používá Kristýna Javůrková ve své nové kolekci (organická bavlna). Střih šatů, které v představení SHOWROOM uvidíte, je založen na postupném vrstvení materiálu a odhalování motivované tancem.

Kristýna Javůrková a ConfiDANCE mají za sebou společné úspěšné módní přehlídky a chtějí ve vzájemné spolupráci nadále pokračovat. Choreografii vytvořily tanečnice skupiny ConfiDANCE spolu s taneční choreografkou Věrou Ondrašíkovou. Hudební produkci k celému představení zajistí muzikant Mikoláš Růžička, člen pražské indie-folkové skupiny Republic of Two, který hudbu namixoval na míru tomuto představení.

Kontrast silných jevištních světel a malých lampiček navozujících intimní atmosféru malých pokojíčků zajistí osvětlení z internetového obchodu Nanovo Shop.

Showroom vždy představuje něco nového… Showroom určuje trendy… Showroom překvapuje… Showroom udivuje… Přijďte se přesvědčit!

Choreografie: ConfiDANCE

Choreografická spolupráce: Věra Ondrašíková

Kostýmy: Kristýna Javůrková

Hudba: Mikoláš Růžička

Scéna: Nanovo shop

Účinkují: Alice Budová, Barbora Svojtková, Jana Kohoutová, Kateřina Vacková, Markéta &Stěpánková, Natália Babčanová, Tereza Kuncová Více info na nod.roxy.cz/program?id=377

ConfiDANCE

Nezávislá skupina současného tance ConfiDANCE vznikla v roce 2011 jako pokračování mnohaleté spolupráce sedmi tanečnic, které se poprvé setkaly v souboru Junior Domino Dance Company. Po krátké pauze, během které si každá z nich vyzkoušela mnoho různých tanečních stylů, se opět sešly dohromady, aby se věnovaly tomu, co je oslovuje nejvíce, contemporary dance. Tvorba a projekty skupiny vycházejí z motivace rozšířit publikum současného tance a přispět k jeho různorodosti skrze prolomení hranic mezi uměleckými žánry. Členky souboru pravidelně navštěvují kurzy a workshopy pod vedením známých českých i zahraničních lektorů.

Tanečnice: Alice Budová, Natalia Babčanová, Jana Kohoutová, Tereza Kuncová, Barbora Svojtková, Markéta &Stěpánková, Kateřina Vacková

Kristýna Javůrková

Kristýna Javůrková se specializuje na navrhování převážně dámské módy s důrazem na jednoduchost, čistotu a kvalitu zpracování. Jsou pro ni velmi důležité materiály - pracuje s lehkými, přírodními materiály, jako je bavlna, vlna, hedvábí a len. Přírodní barvy, jako jsou odstíny šedé a hnědé, stejně jako bílá, černá a béžová dominují. Její poslední kolekce je zhotovena výhradně z organické bavlny. Pro skupinu ConfiDANCE připravila speciální kostýmní kolekci zhotovenou přímo na míru představení SHOWROOM.

Věra Ondrašíková

Jako tanečnice se podílela na projektech českých i zahraničních choreografů. Její představení byla uvedena na festivalech Tanec Praha, Biennale de la danse v Lyonu, na festivalu Aerowaves v Londýně, Aerodance v Amsterdamu a Masdanza na Kanárských ostrovech (I. cena za skupinové dílo). V roce 2005 získala cenu The most outstanding dancer na festivalu Masdanza.

Mikoláš Růžička

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Mikoláš Růžička je jeden ze dvou frontmanů pražské indie-folkové skupiny Republic of Two, která v roce 2011 získala cenu Anděl v kategorii Objev roku. V těchto dnech vychází jeho nová sólová deska PIANO, na které spolupracoval mimo jiné se studiem Jámor Ondřeje Ježka.

 

 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0307 s