Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 20.8.2022, svátek má Bernard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13262
Komentářů: 11311


MěřeníCharitativní výstava fotografií Děti patří do školy zaplnila ulici Na Příkopech

05.12.2012   Aneta Šimonková   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Velkoplošné fotografie se záběry z Kambodže a příběhy konkrétních kambodžských dětí, které potřebují pomoc, až do 15. prosince proměnily v galerii pod otevřeným nebem pěší zónu v centru Prahy, frekventovanou ulici Na Příkopech.

Příkopech. Prodejní výstava fotografií Děti patří do školy je společným dílem režisérky Markéty Nešlehové, fotografa a grafika Georgi Stojkova, kameramana a fotografa Jana &Sustera, Charity České republiky a občanského sdružení JHP škola. Cílem neobvyklé prezentace je pomoci získat chudým kambodžským dětem to nejcennější, co jim nikdo nevezme – vzdělání. Slavnostní vernisáž výstavy se konala 20. 11. V DOXu za přítomnosti ambasadorů projektu Jiřího a Olgy Menzelových a mnoha dalších hostů. Součástí vernisáže byla také tzv. tichá aukce fotografií vyrobených specielně pro tuto příležitost, která vynesla přes 70 tisíc korun.

Pomoci kambodžským školákům může každý. Všechny fotografie vystavené Na Příkopech jsou k dispozici v kvalitních kopiích, které jsou v prodeji po celou dobu konání výstavy za velmi příznivé ceny.  Kromě toho je možné přispět jakoukoli finanční částkou na účet s názvem Kambodža, číslo:  5258772/0800. Výtěžek bude věnován na dva konkrétní účely. Prvním z nich je zajištění školení učitelů či vyšetření dětí s postižením a zakoupení speciálních pomůcek pro děti s postižením ve školách v provinciích Takeo a Kampong. Druhým pak provoz školy a koupě pole k rozvoji soběstačného školního hospodaření školy JHP v Puoku. Záštitu nad mimořádnou výstavou Děti patří do školy, která v příštím roce poputuje po dalších českých městech, převzal ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg.

Kambodža patří mezi tzv. nejméně rozvinuté země. Více než třetina lidí žije pod hranicí chudoby s příjmem nižším než jeden dolar denně, 45 % dětí má podváhu nebo je podvyživených. Kambodžská Ústava sice garantuje bezplatné devítileté vzdělávání a univerzální právo na základní vzdělání, jenže to stále zůstává nedostatkovým a těžko dostupným zbožím, především pro děti z venkovských částí země. Přitom například měsíc provozu JHP školy v Puoku, včetně jídla pro studenty a učitele, stojí necelých 20 000 Kč... 

Více informací o projektu Děti patří do školy na: www.detipatridoskoly.cz

Zdroj a foto: 2media.cz  

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0315 s