Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 28.11.2021, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13145
Komentářů: 11273


MěřeníFreimanová, Saudková a Ochotská už teď podlehly pohádkám!

04.12.2012   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ženy se prý obklopují světem fantazie mnohem častěji než muži. Snad i proto přijaly pozvání na slavnostní zahájení vernisáže obrazů inspirovaných pohádkami, především ženské zástupkyně českého kulturního světa. "K umělcům svět fantazie přece patří," nechala se slyšet Sára Saudková a &Stěpánka Duchková, která vernisáž shlédla se svými dvojčaty, jen potvrdila. "My teď vlastně světem fantazie a pohádek žijeme. Kluci pohádky milujou!"

Pohádková vernisáž Twin Tales ruské fotografky Aljy Minibaevy je nafocena právě s dvojčaty různého věku. To ale Duchkové kluci nevnímali. V okamžiku, kdy na rautu objevili Pringels, je už nic jiného nezajímalo. Zatímco Michaela Ochotská dorazila v přítomnosti partnera Michala Exnera, Veroniku Freimanovou doprovázela dcera Tereza Brabcová. "Měla jsem docela nakvap," přiznala sympatická herečka, "celý den jsem totiž točila mimo Prahu."

 Dvojčata &Stěpánky Duchkové ulovila své "Pringlesky" a nic jiného už je nezajímá. (vlevo Helena Váňová z Kloboukfilmu, vpravo &Stěpánka Duchková) 

 
I fotografka Sára Saudková shlédla pohádkovou vernisáž se svou ratolestí. A dětmi se to v galerii jen hemžilo. Svou měrou k tomu přispělo i vystoupení dětských hvězd muzikálu Andílci za školou, jejichž choreografie s kostrou přítomné doslova roztančila.

Sára Saudková spolu se svým dítkem sledovala výstavu obrazů...... stejně jako Jaroslav Uhlíř.Kostra pak sváděla přítomné k nafocení neobvyklých snímků. Neodolala ani Kamila Nývltová nebo Jaroslav Uhlíř

Záměrem vernisáže bylo ukázat veřejnosti, že pohádková říše není přežitkem a prchavou chimérou, že ji lze zažít také ve světě lidí. Stačí uvěřit a neztratit naději. A k tomu se váže i druhý záměr: charita, pomoc lidem v nouzi. Autoři projektu si vybrali nadační fond Lejly Abbasové Asante Kenya, zaměřenou na podporu africkým dětem, na jejíž konto poputuje 50 procent z prodeje kalendáře, který vznikl z vystavovaných fotografií.Akce podpořila nadaci Lejly Abbasové Asante Kenya.


Také další program vernisáže se nesl v duchu pohádkové fantazie. Baletní vystoupení sólistů Národního divadla, kteří předvedli ukázky z představení Labutí jezero a Louskáček vystřídal italský umělec Serafino Rudari, známý svými preformacemi za doprovodu kytaristy Alexe. 

I Sára Saudková neodolala křupavým lupínkům Pringles. Jako dáma ale získala i něco pro zkrášlení od Estée Lauder.

A pohádkové byly i dárky přítomných hostům. Kamila Nývltová se jen usmívala: 

"Kosmetiku Estée Lauder používám a produkty firmy Al - Namura vždycky přijdou vhod ..."

 

Kosmetika věhlasné značky bude pěstit i Lenku Kořínkovou.

Žádná taková událost se neobejde bez finančního mecenáše, jímž v případě vernisáže byla Anna Mayzus se svou nadací La maison des amis. Anna se řadí mezi přední filantropky, pravidelně se věnuje podpoře nejmenších a zasloužila se mimo jiné o výstavbu jednoho z porodnických center v Ruské federaci.

Kostřička všechny pobavila...

Vernisáž v galerii pražského Café Louvre potrvá až do 9.12., pohádkové kalendáře Twin Tales se budou prodávat minimálně do konce tohoto roku.

... na řadu přišel ale i vážný tanec.

Zdroj a foto: www.kloboukfilm.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0417 s