Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 30.5.2023, svátek má Ferdinand 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13448
Komentářů: 11380


MěřeníJak chutná sláva

11.01.2013   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Opojně jako šampaňské a někdy stejně tak rychle vyprchává.... Hořce jako zklamání, které přichází nečekaně. Sláva je pomíjivá, ale když po ní toužíme, nechceme to vědět. Sabrina Leonová musela tvrdě pracovat, aby se dostala na výsluní herecké špičky a stala se hvězdou.

Ani dětství neměla příliš šťastné a jednoduché, ale nikdy se nevzdala. Bojovala a uspěla. Stala se slavnou....

Pak však přijde okamžik, kdy se všechno hroutí. Ze slavné ženy, z osobnosti všemi uctívané, se stává štvanec, proti kterému stojí téměř celý svět. Nebo alespoň ten svět, na jaký je zvyklá a na kterém jí záleží. Přátelé se od ní houfně odvrací a vypadá to, že její kariéra, tak slibně rozjetá, je u konce. Sabrina tuší, že ji může zachránit jediné: role Cathy v novém zpracování literární předlohy Emily Brontëové "Na větrné hůrce". Sabrina má v té době za sebou protialkoholní léčení a chopí se příležitosti vydrápat se zpátky na hvězdné nebe s veškerou vervou, jakou je v sobě schopna nalézt a zmobilizovat.

Natáčení se přesune na sídlo Letitie Creweové, která v zoufalé finanční situaci sáhne po možnosti zachránit rozpadající se rodinný majetek a souhlasí s pronájmem svého sídla. Letitie přijíždí z Rumunska společně se svým adoptivním synem a rozčeří již rozkolísané vztahy mezi všemi zúčastněnými. A tak natáčení filmu Bouřlivé výšiny provází i bouřlivé ovzduší mezi všemi protagonisty tohoto zajímavého a napínavého příběhu.

Mladší sestra slavnější Luise Bagshawe nám v tomto příběhu plném vášně, lásky, touhy a intrik dokázala, že umí psát neméně poutavě jako její sestra. Příběh vás vtáhne do sebe, vcucne vás do svých tenat, sežvýká a vyplivne. Odvíjí se tak rychle, že než se nadějete, stojíte na konci a litujete, že to skončilo. Ještě pořád ve vás doznívá opojná vůně šampaňského a zároveň i hořké zklamání z toho, že už nemáte co číst.


Sláva
Tilly Bagshawe,

BB Art, 2012


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0433 s