Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníPremiéra kabaretu Polibky − vztahy podle Geisslers Hofcomoedianten

16.01.2013   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ihned po velmi úspěšné premiéře inscenace „Láska ke třem pomerančům“ se Geisslers Hofcomoedianten vrhli na zkoušení nové hry. Tentokrát se jedná o současné autorské drama Otakara Faifra s původní hudbou Davida Hlaváče a za použití manýristických veršů Giambattisty Marina, nazvané „Polibky“. Premiéra proběhne 19. ledna 2013 na Malé scéně ABC.

Jednotícím prvkem celého kabaretu jsou podoby partnerského vztahu v různých úrovních společnosti jako například: profesní vztah, nevyrovnaný vztah, vztah založený na materiálnosti, tělesnosti, lži, neupřímnosti, snech, nenaplněných ideálech, nezkušenosti, vyprchávající vášni a naivitě. Dialogy jsou záměrně vystavěny do podoby nevyřčených vět, tedy jakýchsi vnitřních dialogů, jako by jednotlivé postavy sdělovaly svému partnerovi, co si myslí, ale co v reálu nedokážou sdělit. Vzniká tak zvláštní panoptikální kabaret nevyřčených citů,“ říká o inscenaci režisér Petr Hašek, který je zároveň i umělecký vedoucí souboru. A dále vysvětluje: „Smyslem celé inscenace je poukázat na bytostnou potřebu partnerského života, která přes všechny problémy utváří naši kulturu lidskou.“
 
Všechny texty jsou volně inspirovány, respektive propojeny poezií jednoho z nejvýznamnějších básníků barokní doby – Giambattisty Marina (1569–1625). Dle jeho sbírky básní dostal název i celý cyklus – Polibky. Původní text, ohromující tím, co si partneři jsou a nejsou schopni říct, se tak dostává do kontrastu se zhudebněnou a vzletnou formálně ohromující poezií. Autorem písní je David Hlaváč, který složil hudbu již pro mnoho divadelních inscenací, například pro Želary v Divadle Rokoko, je členem kapely Lightmotif a Střídmí klusáci v kulisách višní.
 
Divadelní scénář je primárně určen pro soubor Geisslers Hofcomoedianten, který na základě barokních předloh a principů vytváří současné a živé divadlo vyjadřující se k dnešku. Během deseti let fungování vytvořili Geisslers již 16 inscenací, vydobyli si uznání publika i kritiky (nominace na inscenaci roku v anketě Divadelních novin), s úspěchem navštívili řadu festivalů v tuzemsku i v zahraničí, spolupodíleli se na festivalu Theatrum Kuks a stali se pravidelným a stálým hostem Městských divadel pražských. O jejich úspěchu také svědčí říjnové turné po Spojených státech amerických.
 
Premiéra: 19. ledna 2013 od 20.30 na Malé scéně ABC
 
O. Faifr / G.Marino / D. Hlaváč
Polibky

Vztahový kabaret o muži, ženě a jejich nevyřčených citech.
 
Napsal: Otakar Faifr
Hudba a korepetice: David Hlaváč
Scénografie a kostýmy: Jitka Nejedlá
Produkce: Marie Kolářová a Tomáš Michálek
Režie: Petr Hašek
Hrají: Ivana Machalová, Martin Bohadlo, Vendula Holičková a David Hlaváč / Zdeněk Dočekal


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0215 s