Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 4.3.2024, svátek má Stela 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníLetopisy Narnie. Sedm příběhů konečně pohromadě!

11.02.2013   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Legendární Narnie se dočkala dalšího souborného vydání. Z obálky na vás doslovně pomrkává lev Aslan a na 680 stránkách se můžete ponořit do snového světa, kde zvířata umí mluvit a děti jsou těmi nejhrdinštějšími bojovníky. 

Lev, čarodějnice a skříň (1950), Princ Kaspian (1951), Plavba Jitřního poutníka (1952), Stříbrná židle (1953), Kůň a jeho chlapec (1954), Čarodějův synovec (1955) a Poslední bitva (1956) - to je sedm částí narnijské mozaiky tak, jak byla postupně sepsána Clivem Staplesem Lewisem, pravděpodobně nejúspěšnějším irským spisovatelem. Všechny díly na vás samozřejmě čekají i v tomto sebraném vydání. Jen s malým rozdílem. Vydavatelství Fragment nebude první ani poslední, kdo dá přednost jinému řazení. Ne podle doby vzniku, ale dle toho, jak se příběhy odehrávaly v časové posloupnosti fantazijní říše. Čarodějův synovec tedy získává čestné první místo, neboť jeho hrdinové stojí na samém počátku Narnie a nechtíc do ní přivedou i zlou čarodějnici. A za druhé: Kůň a jeho chlapec se posunul za Lva, čarodějnici a skříň.

Hodnotit dílo jako takové nemá smysl. Udělalo to již statisíce lidí před námi a hodnota knížky, která je sice primárně určená starším dětem, ale našla zalíbení i u dospělých, je prověřena celými desetiletími. Ostatně, kdo ji nečetl, mohl vidět i některý z filmových dílů. Podívejme se proto spíše na knihu jako materiální věc, nikolivěk obsah. Na řádnou tloušťku sáhlo vydavatelství ke skutečně velepevným deskám, které zdobí lákavá hlava lva Aslana. Vzpomenete si ještě na ta roztomilá školní pravítka, jejichž obrázky se míhaly podle toho, jak jste je otáčeli? Stejný efekt vás čeká i na Narnii. Aslan na vás přátelsky zamrká. Nepůsobí to jako kýč, ale adekvátně cílové skupině i druhu díla.

Knížka rozhodně neplýtvá místem. Obrázků je tu poskromnu - na začátku a konci knih.Recyklovaný papír barvený ze strany na oranžovo kontrastuje kvalitativně s masivní obálkou. Ano, pokud si chcete vzít celou Narnii do autobusu, jinak to udělat nejde. Přesto jde o přechod, který uhodí do očí. Poměrně drahá měnivá obálka a vnitřek, který by se hodil spíše do paperbacku. Vadí to? Možná zarazí, ale vadí je silné slovo. Ostatně, při lepší kvalitě by se zvedla i cena...


Letopisy NARNIE – komplet
Autor:  C. S. Lewis
Překladatel/ka:    Veronika Volhejnová
Počet stran: 680
ISBN - 978-80-253-1614-6
Běžná cena 599,- e-shop fragment.cz 509,-
Vydalo nakladatelství Fragment

Foto autora: Wikipedia


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0299 s