Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 20.8.2022, svátek má Bernard 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13262
Komentářů: 11311


MěřeníPražská komorní filharmonie hraje anglicky. Školáci se přiučí.

16.02.2013   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Hned třemi koncerty odstartoval v minulém týdnu nový koncertní cyklus Pražské komorní filharmonie věnovaný dětem. Po nebývale pozitivních ohlasech, kterým se již dva roky těší její stávající cyklus koncertů pro školy, nyní přišla s myšlenkou uspořádat podobně koncipované pořady také v anglickém jazyce. PKF je tak prvním orchestrem na domácí půdě, který takový projekt pořádá.

Trojice koncertů, na nichž jsou vedle školních dětí v doprovodu vychovatelů či pedagogů vítáni rovněž rodiče s dětmi, se uskutečnila 7. a 8. února v komorním prostředí Národního muzea v Praze. Nový cyklus odstartoval interaktivním programem, v jehož rámci se děti seznámily nejen s autory klasické hudby, ale zároveň měly možnost poznat jednotlivé nástroje zábavnou formou. Úvodní koncerty se setkaly s nebývalým zájmem nejen mladého publika, ale rovněž dospělých, kteří je doprovázeli.
 
Během hodinového programu, který provázely skladby od Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Antonia Vivaldiho, Petra Iljiče Čajkovského, Josepha Haydna, Henryho Purcella a Leopolda Mozarta, měly děti za úkol uhodnout zvuky jednotlivých nástrojů se zakrytýma očima, zahrály si na improvizované nástroje vyrobené z plastových kelímků dokonce i při interpretaci skladeb A. Vivaldiho a pod vedením hráčů si vyzkoušely dynamiku v hudbě. Součástí programu byl rovněž interaktivní a naučný workshop s Orffovými nástroji. O zpestření se postarali také herci z Divadla D21, kteří se podílejí i na cyklu koncertů pro děti Pražské komorní filharmonie.

Koncerty v anglickém jazyce lákají do konce sezony na své další pokračování. Na 21. a 22. března je připraven program s názvem Fantazijní romantismus a na 11. a 12. června Barevný impresionismus s hudbou skladatelů, jež komponovali v těchto uměleckých etapách. Stejně jako na únorových koncertech se na děti těší herci z Divadla D21 s novými nápady, jež je poučí a zároveň pobaví.
Vstupné pro školní děti i jednotlivce v doprovodu rodičů je za speciální cenu 150 Kč za osobu.

V případě zájmu o účast je nutné se předem přihlásit na adrese sopkova@pkf.cz. Více informací o koncertech pro školy i dalších aktivitách Pražské komorní filharmonie je k dispozici na www.pkf.cz nebo na Facebooku.
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.031 s