Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníJak je to se sporem Simony Krainové a módním domem Valentino?

07.03.2013   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V minulých dnech zaskočila módní svět zpráva, že módní přehlídka prestižní agentury Czechoslovak Models v čele s topmodelkou Simonou Krainovou bude stát pořadatele možná soud. O co šlo? Předváděné modely byly prý z outletu a akce nebyla nijak organizovaná značkou Valentino, která se od ní distancuje a zároveň prý zvažuje právní kroky. Jak se situace vyvíjí? Máme vyjádření agentury Czechoslovak Models s.r.o.

Vážení novináři a módní redaktoři,

rádi bychom uvedli na pravou míru lživé/mylné informace, které paní Barbora Bergová šíří ve své tiskové zprávě ze dne 28. 2. 2013 a kde zcela zavádějícím způsobem viní Czechoslovak Models ze zneužití značky Valentino. Záměrně tak poškozuje dobré jméno naší agentury. V nejbližších dnech proto podáme na paní Barboru Bergovou (mj. spolupořadatelku akce Dreft Fashion Week) trestní oznámení.

Večer, který organizovala agentura Czechoslovak Models a distributor módních značek VS Brands pod názvem „The best of Valentino by VS Brands“, nikdy nebyl prezentován jako oficiální akce domu Valentino v České republice. &Slo o prodejní přehlídku jednoho z dovozců pro uzavřenou společnost. To je ostatně zřejmé ze samotných propagačních materiálů i z informací uvedených na pozvánce.

Přehlídka „The Best of Valentino by VS Brands“, nikoliv tedy přehlídka „Valentino“, byla retrospektivní prodejní přehlídkou modelů, které v minulosti obletěly celý svět a objevily se na titulních stranách významných světových módních magazínů. Jsou to svým způsobem kostýmy s určitým příběhem, neboť tyto konkrétní kusy fotili nejlepší světoví fotografové a měly je na sobě nejvýznamnější hvězdy modelingu. Většina modelů pochází přímo z archivu „Master of Couture“, proto je zmínka v tiskovém prohlášení paní Bergové o „starých šatech zakoupených v outletu“ nemístná a poškozuje dobrou pověst agentury i dovozce. Firma VS Brands koupila stock Valentino již poněkolikáté a formou přehlídky nyní šaty představila potenciálním klientkám.

O zajímavé modely byl ze strany přítomných žen hned po akci veliký zájem. Proto ani výtky o nedostatcích a nedokonalosti v provedení přehlídky, které se objevily na portálu OnaDnes pod úsměvným názvem „Valentino chystá žalobu na českou agenturu kvůli falešné přehlídce“, nejsou na místě, neboť prodejní event si neklade ambice autorských přehlídek, a ani si je klást nemůže. Podobných prodejních přehlídek se ve světě za rok odehrají stovky.

Centrála Valentino podle našich informací v souvislosti s touto přehlídkou žádné právní kroky nezvažuje. Domníváme se, že se ze strany paní Bergové jedná o nekalou obchodní praktiku, která má za cíl poškodit dobré jméno agentury Czechoslovak Models před významnými partnery, mj. v souvislosti s naší akcí Prague Fashion Weekend. Paní Bergová, která spolupořádá konkurenční Dreft Fashion Week, neváhala ve stejný den, kdy rozeslala své tiskové prohlášení, minimálně jednoho z našich partnerů o všem informovat - spolu s nabídkou na spolupráci s ní. Za celý tým Czechoslovak Models konstatujeme, že jsme podobnými postupy znechuceni a unaveni, už jen proto, že poškozují obraz českého módního prostředí v očích veřejnosti. Jak bylo řečeno v úvodu, proti paní Bergové podnikneme relevantní právní kroky.

Zdroj: oficiální vyjádření agentury Czechoslovak Models s.r.o.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0617 s