Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 28.11.2021, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13145
Komentářů: 11273


MěřeníJiří Štědroň rozplakal Dádu Patrasovou!

26.03.2013   Aneta Šimonková   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jakoby herec a zpěvák Jiří &Stědroň chytil "druhou mízu", vypadá jeho loňská a letošní sezóna.

V divadle Semafor hraje a zpívá v několika hrách, angažmá má i v Ypsilonce a v divadle v Ústí n/Labem, napsal tři knihy, diváci jej mohli shlédnout i v nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě a nyní si fanoušci mohou jeho herecko pěvecké umění užít v divadelní hře Jsme tým, jejíž je dokonce autorem a režisérem! Premiéru v Semaforu si nenechali ujít ani kolegové z branže, jako například Dáda Patrasová se synem Felixem, Petra Černocká, Vašek Kopta, Braňo Polák a řada dalších.
"No, musím vám říct, že ačkoli šlo o komedii, ukápla jsem slzu", prozradila po premiéře Dáda Patrasová a vzápětí dodala, že šlo o slzy smíchu. "Děj je vlastně o tom, co se týká všech herců. Jednou jsi dole, jednou nahoře, aneb jak těžké je být umělcem. Takže se v tom člověk kolikrát i viděl ..."Podobný názor sdílely i Míša Nosková nebo Petra Černocká. "Miluju tyhle hudební komedie", svěřila se Černocká. "Češi jsou hudebně nadaný národ, čehož je obliba divadla Semafor, muzikálů nebo podobných projektů důkazem."
Protože ve hře nelze přehlédnout jistou propojitost s herci dejvického divadla, nemusel ani Jiří &Stědroň vysvětlovat,  kde se k psaní motivoval. "Neopisoval jsem, ale jsa dvanáct let členem Semaforu, nemohl jsem s pokorou nepřevzít jisté postupy, které se tam praktikují a jako autor nenasát atmosféru, kterou šíří tamější lídr Jiří Suchý.“

Jako interpret má Jiří &Stědroň v Semaforu krátce po premiéře Suchého a Pavlíčkovy hry Rytíři z Blaníku a krasavice Lída, kde hraje sám sebe před pár stoletími (vicevévoda &Stědroň). Hraje tu ovšem i v dalších hrách (Hodiny jdou pozpátku, Mam´zelle Nitouche), v Ypsilonce hraje ve hře TGM, v Ústí n/L začíná zkoušet Noc na Karlštejně a v Divadle Hybernia si &Stědroňův herecko pěvecký um mohou užít diváci úspěšného rodinného muzikálu Kapka medu pro Verunku, kde &Stědroň hraje krále Popelkova. Inu, s nejznámější pohádkou Popelka je prostě navěky spjat!
 
Zdroj a foto: Kloboukfilm


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0238 s