Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 28.11.2021, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13145
Komentářů: 11273


MěřeníDámy, víme, jak jít do byznysu naplno!

28.03.2013   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V sobotu 16. března 2013 se uskutečnila konference „Úspěch měřte štěstím! Aneb co stojí podnikání v Čechách?“ pod hlavičkou projektu Manuál Úspěšné Ženy (MUŽ). Vystoupily zde české podnikatelské osobnosti jako Margareta Křížová (CEAG), Karel Havlíček (SINDAT), Eva Vašková Čejková (ConPro a ŽENY s.r.o.) nebo Eliška Hašková Coolidge, první dáma etikety.

Konference předala účastníkům cenné podnikatelské rady a povzbudila je v jejich touze vrhnout se do podnikání. Na konferenci zazněla spousta praktických zkušeností, jak nastartovat svůj byznys, jak nastavit strategii, na co si dávat pozor v účetnictví a administrativě (přednášel Jan Ježek- JEŽEK, a.s.), jaká úskalí skrývá vlastní e-shop (přednášeli Eliška Vyhnánková - Fanbase.cz a Miroslav Uďan - Shoptet.cz), jak sladit rodinný a pracovní život (přednášely Eliška Kodyšová - APERIO a Martina Trojanová - psycholožka a homeopatka), nebo jak může i menší rodinná živnost přilepšit rodinnému rozpočtu obzvlášť v dnešní době zvyšující se nezaměstnanosti.

Řečníci se shodli, že pro založení a rozjezd vlastního byznysu patří mezi nejdůležitější faktory pevné rozhodnutí jít do toho naplno. Podnikání skrývá mnoho nástrah, ať už v byrokratickém systému, konkurenci, hledání obchodních partnerů, klientů či zákazníků. To je důvod, proč musí podnikatel věřit sám sobě a nenechat se zmást případným neúspěchem. „I bankrot přinese podnikateli velké zkušenosti, proto se není za co stydět,“ konstatuje Karel Havlíček, generální ředitel společnosti SINDAT.     
Eva Vašková Čejková shrnula ve své přednášce své zkušenosti z budování vlastní firmy a také představila nový projekt, který bude v květnu spuštěn pod společností ŽENY s.r.o.  „Některým neúspěchům jsem se mohla vyhnout, ale na druhou stranu je to přínos do budoucna a žádná rada nepředčí vlastní zkušenost. Každopádně budu ráda, když budu moci být ženám vzorem nikoliv v tom, jak to mají dělat, ale aby se poučily z mých chyb,“ vysvětluje Eva Vašková Čejková. Její životní motto je „Úspěch měřím štěstím“, které se stalo i názvem její nové knížky. Knihu společně se spoluautorkou Jitkou Skalickou, dále Eliškou Haškovou Coolidge, Margaretou Křížovou a Marií Hejdovou z nakladatelství Mladá fronta pokřtily v průběhu konference.


 
O projektu Manuál Úspěšné Ženy (MUŽ)
Projekt Manuál Úspěšné Ženy (MUŽ) přináší každoročně ženám zajímavá témata a možnost se setkat se zajímavými osobnostmi. Jeho cílem je koncept lifestylových konferencí určený ženám. Program je koncipován tak, aby zaujal ženy všech věkových kategorií a různého profesního a zájmového zaměření. Setkání nad rozmanitými tématy nenaplňují feministické ani antifeministické představy o uspořádání světa. MUŽ je především o různorodosti přístupu k vybrané problematice a zajímavých osobnostech, které na konferenci vystupují. 
 


 
 
Zdroj:  www.manualzeny.cz
www.conpro.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0327 s