Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníKapka naděje zpříjemnila Velikonoce dětem ve FN Motol

02.04.2013   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nadační fond Kapka naděje opět udělal radost dětem, které nemohou v době velikonočních svátků poletovat doma s pomlázkami. Pobyt v nemocnici jim ale zpříjemnila prezidentka nadace Vendula Svobodová nebo zpěváci Marián Vojtko a Onřej Ruml.

Nadační fond Kapka naděje se v čele s prezidentkou Vendulou Svobodovou každé sváteční období mezi malé pacienty vypravuje. A nikdy nepřichází s prázdnou! Velikonoční nadílku představovalo hned několik darů a těžko posuzovat jejich hodnotu, co se pozitivních emocí týče. Přístroje Universal Refrigerated Centrifuge Z 326 K a Hlubokomrazící box Kaltis určitě udělaly radost lékařům a sestrám, pomlázky, velikonoční dobroty a hračky zase rozzářily oči dětí. A kulturní program, ve kterém zazpívali umělci divadla Broadway, potěšili jak nemocné děti, tak i personál nemocnice. Děti si podupávaly nebo tleskaly při písničkách Standy Hložka, Radky Fišarové nebo Mariána Vojtka, zasmály se při rozverné písničce Ondry Rumla. Mnohé využili situace k nafocení se svým idolem. Pro většinu pacientů, ale i zdravotních sestřiček, jím byl právě zpěvák Ondřej Ruml. Bohužel, ne všechny děti si mohly program užít, a tak se zpěváci, stejně jako zástupci NF Kapka naděje, za malými pacienty vypravili na jejich pokoje. A tam se pak děly věci! Zpěváci na přání dětí improvizovali, přidala se i Vendula Svobodová. "Vím, že je to zoufale málo, naše dárky nebo blbnutí dětem zdraví nevrátí," hodnotí návštěvu v Motole presidentka Kapky naděje, "na druhou stranu zase vím, jak moc velkou roli hraje v léčbě právě úsměv, dobrá nálada ..."

A jaké přístroje NF Kapka naděje, díky přispění sponzorů, věnovala dětskému oddělení - hematologii ve FN Motol?

Universal Refrigerated Centrifuge Z 326 K a Hlubokomrazící box: oba přístroje jsou součástí vybavení studijní místnosti na transplantační jednotce, kde probíhá zpracovávání a uchovávání vzorků biologického materiálu (především vzorků krve, séra a plazmy) na pozdější vědecké zpracování v laboratořích. Lékaři uchovávají vzorky pacientů léčených po maligní onemocnění krvetvorby i onkologická onemocnění a také pro pacienty po transplantaci kmenových buněk krvetvorby nebo pro různá maligní i nemaligní onemocnění.

Ondřej Ruml s dětmi pěkně rošťačil.

Zdroj a foto: KloboukfilmKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0411 s