Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.11.2023, svátek má Zina 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13619
Komentářů: 11402


MěřeníPredátor vs. Terminátoři aneb sejdeme se u komiksu

10.04.2013   Veronika Švarcová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pokud byste měli na výběr, zda strávit volné chvilky s kosmicky žravými Predátory, a nebo s technicky dokonalými vraždícími stroji, padne vaše volba na které úrodné pole? Nemusíte spěchat s odpovědí, jelikož BB art přináší komiksové lahůdky v knižní podobě, které lze zhltnout obě.

Terminátor
John Arcudi, 2009
BB art/O
mnibusKdo by neznal Terminatora, kyborga objevujícího se ve veleúspěšných filmech, počítačových hrách. Nejznámější je pravděpodobně filmový Terminator, výtvor superpočítače Skynet, jehož příběh se točí okolo něj. Hnutí odporu Johna Connora a zbytku lidské rasy.
Pokud byste hledali v komiksech Terminatora s tímto příběhem, můžete být také úspěšní. Studia NOW a Dark Horse se po vydání prvního filmu v roce 1984 snažila svou vlastní cestou navázat na příběh a vydávala komiksy různé kvality. Je to logické, Terminator film měl masivní úspěch
U zrodu nestál nikdo jiný než slavný John Arcudi (Maska, Vetřelci). Pomoc nabídl James Robinson a malíři, kteří stáli u zrodu komiksů jako Catwoman, Batman.
Kniha první, která vydávané komiksy obsahuje, nám přináší nové informace o vzniku nelítostné umělé inteligence nazvané Skynet, která jen tak mimochodem stojí za vyhlazením většiny lidstva a také si tu a tam vyrobí nelítostné a nezničitelné stroje nazývané Terminátoři.
Jako vždy u Omnibusu a jeh o komiksů, kniha obsahuje příběhů několik, přesto
myšlenka příběhu všechny spojuje.
Terminátoři tu jsou vykresleni jako stroje, kteří mají sice zlikvidovat Saru Connorovou, ale i ochránit tvůrce Skynet a ironií celého příběhu, pomoci lidem vytvořit základy technologie, která je v budoucnu téměř pro změnu vyvraždí.
Nepotřebují jíst, nepotřebují odpočívat, nepotřebují dýchat, neznají morálku ani soucit – musí jen splnit svůj úkol. Ať to stojí, co to stojí. Zbude po téhle misi vůbec nějaké lidstvo k vyhlazení?
V tomhle obsažném terminátorském souboru nepůjde jen o monstrum s tváří Arnolda Schwarzeneggera. Ve čtyřech příbězích pronikneme mnohem hlouběji do světa, který už brzo bude patřit strojům, a z nás zbudou jen lebky dláždící ulice...

Predátor

Mark Verheiden a kolektiv autorů,2009
BB Art/OmnibusLovci z jiného světa, přitahovaní teplem a násilím. Predátoři. Jsou nám fyzicky nadřazení, vybaveni smrtící mimozemskou technologií a navíc se dokáží udělat téměř neviditelnými. Po celou dobu lidské historie využívali Zemi jako svou soukromou loveckou oboru. Zjevovali se na bojištích a na gangy ovládaných ulicích, ne proto, aby si nás podmanili nebo aby nám pomohli v boji se zlem, ale jen aby získali své děsivé trofeje. Jejich kořistí totiž nejsou lvi nebo sloni, ale ta nejnebezpečnější lovná zvěř ze všech – člověk.

Predátor se na naši rodnou planetu vypravil v mnoha variacích. Někdy jako klasický lovec samotář, někdy s kamarády, občas k nám dorazili i predátoří vyděděnci a samozřejmě nesmí chybět ani totální kolonizace.

Výborné zpracování, kresba  a příběh, který odpovídá na otázky, které byly ve filmu většinou nezodpovězeny.
Takže pokud patříte mezi fanoušky sci-fi a všech možných vetřelců, predátorů, vesmírných hejblátek a v neposlední řadě i krajně nebezpečných příšer, přečtete knihu Predátor jedním dechem.

                            Tak šťastnou cestu… a pozor na hlavu!
 

 
autor: Lukáš Matějka

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0339 s