Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 28.11.2021, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13145
Komentářů: 11273


MěřeníZnámé tváře předaly do užívání Dětskému kardiocentru software

13.04.2013   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

V loňském ročníku běžeckého seriálu RunTour se podařilo, díky bezmála čtyřem tisícům závodníků, vybrat téměř půl milionu korun, za které pořídilo oddělení Dětského kardiocentra FN v Motole unikátní software pro vyšetření dětských srdcí. Předat ho do užívání přišly zpravodajské tváře TV Nova Emma Smetana, Jana Marečková, Martin Čermák, Petra Svoboda a také její jmenovec a olympijský vítěz David Svoboda. Potěšit malé pacienty a alespoň na chvíli rozbít nemocniční stereotyp přišli i herci ze seriálu Gympl Jan &Sťastný a Václav Kopta.

Ročník 2012 přilákal na startovní čáru spoustu závodníků, kteří nejen, že se rozhodli udělat něco pro své zdraví, ale zároveň svou účastí přispěli i na dobrou věc. Z každého vybraného startovného putovalo padesát korun na charitativní účely. Dalšími padesáti korunami přispěla i Nadace České pojišťovny. Díky velkému zájmu a nadšení všech běžců, ať už profesionálních nebo rekreačních, se nakonec podařilo vybrat téměř půl milionu korun, které byly věnovány na podporu Dětského kardiocentra FN v Motole. „Vybrané prostředky byly použity na nákup nezbytného softwaru pro vyšetření srdce metodou magnetické rezonance. Ten přinese úplně novou kvalitu v oblasti diagnostiky srdečních onemocnění u dětí a umožní také nahradit část dříve nutných a pro pacienta nepříjemných srdečních katetrizací,“ říká primář Dětského kardiocentra prof. Jan Janoušek.


 
Kromě sledování reálné demonstrace pořízeného softwaru na pacientovi, se známé osobnosti rozhodli zajít navštívit děti na oddělení a věnovat jim malé pozornosti. „Je skvělé, když vidíte v bezbranných dětských očích radost z toho, že jste za nimi přišli a chvíli se jim věnovali. Doufám, že v letošním roce se nám podaří vybrat ještě více peněz na další potřebné vybavení a že díky těmto penězům uvidíme ještě více veselých
a především zdravých dětí,“
uvedl David Svoboda.

Zdroj: originalcom.cz

 


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0322 s