Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 28.11.2021, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13145
Komentářů: 11273


MěřeníPraha 9 chystá jarní úklid a zapojit se mohou i sami občané

14.04.2013   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Městská část Praha 9 se dlouhodobě snaží spolupracovat s občany při údržbě svých pozemků. Takováto součinnost usnadní práci zaměstnancům odboru životního prostředí, ale zároveň je velkým přínosem právě pro občany Prahy 9.

V období dubna probíhá na pozemcích zeleně ve správě městské části jarní úklid, který obnáší vyhrabání trávníků, úklid chodníků po zimě a úklid nepořádku. V případě, že občané mají chuť se zapojit, jsou vítáni. „Mohou uklidit okolí svého domu, vyhrabat trávník a nepořádek nechat na hromádce na místě. Je potřeba o tom informovat správce zeleně, který zajistí odvoz a likvidaci těchto hromádek prostřednictvím zahradnické firmy,“ říká radní za životní prostředí Tomáš Holeček.
„Jde nám o to, aby občané věděli, kam se obrátit, mají-li nějaké požadavky nebo potřeby ohledně údržby ploch zeleně, především veřejně přístupných předzahrádek,“ dodává Holeček.
 
Potřebují-li obyvatelé Městské části Praha 9  prořezat strom nebo keř, ale také například, přejí-li si umístit někam nově lavičku, stačí se obrátit emailem na správce zeleně: marianovskav@praha9.cz. Stejně tak se mohou na tuto adresu obracet s podněty týkajícími se veřejně přístupných dětských hřišť.
 
Spolupráce s občany probíhá dlouhodobě a velmi úspěšně. Letos vyhlásí Praha 9 již 3. ročník soutěže o nejkrásnější veřejně přístupnou předzahrádku. „V minulých letech bylo rozdáno celkem devět ocenění a je zřejmé, že lidé si dávají na svých předzahrádkách záležet. Jsou každým rokem krásnější,“ dodává Vladimíra Marianovská z odboru životního prostředí a dopravy.
 
Odbor životního prostředí vítá jakékoliv dotazy a podněty od občanů, včetně případných fotografií a zaměstnanci odboru jsou připraveni problémy řešit. „Chtěla bych požádat občany, aby sami neřezali žádné stromy ani keře a se svými požadavky se obraceli na nás. Dále bych je chtěla požádat, aby uklízeli po svých psech a to i na plochách zeleně.My jim za to vysazujeme kytičky a zakládáme nové záhony,“ obrací se na občany Marianovská.
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0399 s