Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníFestival Finále Plzeň zahájí v neděli předpremiéra filmu JAKO NIKDY

20.04.2013   Aneta Šimonková   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Světová předpremiéra nového filmu JAKO NIKDY režiséra Zdeňka Tyce s Jiřím Schmitzerem, Taťjanou Medveckou a Petrou &Spalkovou v hlavních rolích zahájí v neděli 21. dubna 26. ročník filmového festivalu Finále Plzeň.

Vedlejší role v komorním snímku, který přijde do kin na podzim 2013, svěřil režisér například Marku Němcovi, Luboši Veselému, Zdeňkovi Palusgovi nebo Marku Taclíkovi. Film se podle scénáře Markéty Bidlasové točil na mlýně v Podmoklech, v Berouně, Praze a v okolí hradů Točník a Žebrák. Konec léta ve snímku znamená zároveň konec života. Výtvarník Vladimír (Jiří Schmitzer) umírá. Dům v krásné krajině je jeho poslední útočiště, smrt je nevyhnutelná a on nechce umřít v odcizené nemocnici. Dvě ženy, které jeho nelehkému umírání asistují, jsou jeho současná partnerka Karla (Petra &Spalková) - pětatřicetiletá malířka, bohémka, a bývalá milenka Jaruna (Taťjana Medvecká) - vdaná asi pětapadesátiletá zdravotní sestra. Tato trojice vede marný boj se smrtí, bojují sami se sebou a současně mezi sebou – což přináší každému z nich určité očištění… Snímek vzniká ve filmové a televizní společnosti TotalHelpArt T.H.A. producenta Ondřeje Trojana, koproducentem snímku je Česká televize a PubRes. „Je to náš třináctý film a v pořadí třetí, který točíme převážně mimo Prahu,“ řekl Ondřej Trojan. „Ty dva předchozí, kdy celý štáb spal na exteriérech, Musíme si pomáhat a Želary, byly Americkou filmovou akademií nominované na Oscara. Takže tomuto snímku bych přál to samé,“ dodal.

26. ročník filmového festivalu Finále Plzeň, který je největší bilanční a soutěžní přehlídkou českého filmu, proběhne v západočeské metropoli od 21. do 27. dubna. Celkově zde bude uvedeno během sedmi dnů cca 170 snímků – hraných, dokumentárních, známých i neznámých z archivů.

Program nabídne například všechny nové české celovečerní filmy a bohatý výběr z domácích dokumentů, ty nejzajímavější současné německé hrané i dokumentární snímky, pocty Ester Krumbachové, Pavlu Kohoutovi a Břetislavu Pojarovi, rarity Víta Klusáka a Filipa Remundy, v sekci Křídla slávy filmy Juraje Jakubiska, Jiřího Krejčíka a v rámci open-air projekcí snímky Jiřího Menzela, výběr krátkých filmů Fein.KOšt, debaty Jak se točí ...?, premiéru dílu Všechnu moc lidu Stalinovi režiséra Roberta Sedláčka a scenáristy Pavla Kosatíka z cyklu ČT České století, výstavu 32 velkoformátových fotografií Rozmarná léta Jiřího Menzela, autorská čtení Emila Hakla, Jaroslava Rudiše nebo Vlastimila Třešnáka, talkshow se Simonou Babčákovou a režisérem Robertem Sedláčkem, PechaKucha Night, představení Anny Polívkové a Jakuba X. Bara, koncerty Nerudy či Vladivojny La Chia...  

Předsedou mezinárodní poroty soutěže nových českých celovečerních hraných a animovaných filmů o Zlatého ledňáčka se stane americký producent Richard McCallum, který stojí například za třemi pokračováními ze série Star Wars. Vedle něj v této porotě zasednou bulharská režisérka a producentka Zornitsa Sophia, výkonná viceprezidentka Slovenské filmové a televizní akademie, konzultantka a producentka Zuzana Mistríková, německý režisér a scénárista Christian Schwochow, a český režisér, kameraman a scenárista Radim &Spaček. Nové české dokumentární filmy posoudí porota v čele s německým režisérem, scénáristou a producentem Hansem-Erichem Vietem, dále jejími členy budou česká producentka, scenáristka a režisérka Eliška Kaplicky Fuchsová, a vedoucí sekce DOK Industry festivalu DOK Leipzig Christine Hille.

Festivalové akreditace umožňující vstup až na čtyři projekce denně i jednotlivé vstupenky jsou již v prodeji. Festival poprvé proběhl v roce 1968, po několika ročnících se na 20 let odmlčel. Na původní tradici se podařilo navázat po sametové revoluci.
Více informací na www.festivalfinale.cz a http://www.facebook.com/ceskyfilm

Zdroj: Artsmarketing.CZ


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0398 s