Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


Měření420PEOPLE

17.05.2013   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Soubor 420PEOPLE rozšiřuje repertoár o celovečerní Mirage a chystá vystoupení doma i ve světě.

Na jaře a v létě špičkový taneční soubor 420PEOPLE absolvuje několik vystoupení na českých i zahraničních scénách a festivalech. Diváci se tak mohou těšit na setkání s extratřídou současného tance. Zakladatelé a hlavní protagonisté 420PEOPLE, Václav Kuneš a Nataša Novotná, navíc chystají nová představení.

Poslední příležitost vidět duet Jiřího Kyliána 14'20" v podání Nataši Novotné a Václava Kuneše se nabízí 22. května na Nové scéně ND. Derniéra komponovaného večera, jehož součástí je také choreografie Václava Kuneše pro šest tanečníků a hudebníka nazvaná Reen, vyvrcholí uvedením nového krátkého filmu Hamletophelia, který na motivy textu Heinera Müllera Hamletmachine natočil Jakub Jahn. Film nevšedním způsobem představuje módní kolekci Marcela Holubce a vznikl pro Festival tanečních filmů v Praze v žánru dance for camera.

Pozoruhodná multižánrová inscenace Máj přibližující krásu Máchových veršů v moderní interpretaci činoherní, taneční, ve zpěvu a hudbě, společné dílo choreografa Václava Kuneše a režiséra Davida Prachaře, bude na Nové scéně ND k vidění 26. června.

Dynamická choreografie, současný tanec plný energie, sled obrazů a akcí, které se překrývají, doplňují i vytvářejí kontrasty, výrazná scénografie, hudba, projekce i mluvené slovo... takové je představení Václava Kuneše Wind-up, se kterým se soubor 420PEOPLE představí 6. června v Plzni a 8. června na festivalu Tanec 2013 ve Valašském Meziříčí.

O prázdninách 420PEOPLE zamíří za hranice České republiky, na konci července zatančí v Kyrlu v Japonsku a v srpnu se soubor vydá na Kulturfestival ve švédském Stockholmu, Festival Dancing Poznan v Polsku a Festival Oriente Occidente v Itálii.

V současné době soubor 420PEOPLE začíná zkoušet první vlastní celovečerní představení Mirage. Václav Kuneš se inspiroval stand up komediemi, zejména Jimmy Fallona, Davea Chappella, Omida Djalili, Mitche Fatela či Robina Williamse. Nová inscenace, jejíž premiéra je ohlášena na 15. října, se pohybuje na hranici komedie a otázek, které jdou pod kůži, například je představení spíše psychoterapií nebo kopírováním a vkládáním našich vlastních myšlenek?

Nataša Novotná připravuje premiéru &Skrtiče v Národním divadle moravskoslezském(NDM) v Ostravě a navazuje tak na zkušenosti získané při realizaci společného představení s Orchestrem Berg M is for... na Nové scéně. V Ostravě bude opět pracovat nejen s tanečníky baletu NDM, ale také s herci a hudebníky. Choreografie Nataši Novotné na hudbu Bohuslava Martinů (&Skrtič) je spolu s choreografií Jiřího Kyliána na hudbu Leoše Janáčka (Po zarostlém chodníčku) součástí inscenace nazvané Návraty domů, očekávané baletní události sezóny v NDM.

 

420PEOPLE

420PEOPLE – prestižní taneční soubor, který na přelomu let 2006/2007 založili Václav Kuneš a Nataša Novotná – bývalí dlouholetí členové Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Ve spolupráci s umělci z různých oborů naplňují svou uměleckou vizi a produkují tvorbu s pomyslnou značkou Made by Czechs, soubor 420PEOPLE je však zároveň organickou součástí mezinárodní tvůrčí scény. Soubor se od roku 2009 těší podpoře ze strany Nadace BNP Paribas.

 

 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0286 s