Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.7.2020, svátek má Drahoslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12913
Komentářů: 11143


MěřeníZloději lidí

26.06.2013   Julie Kolocová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Mezi napínavými tituly jako byl například Rukojmí, Temnota a Ochránce lidí z produkce nakladatelství Metafora se objevil nový - Zloději lidí. Pojítkem nejen těchto uvedených titulů je světoznámý autor napínavých bestsellerů Robert Crais.

Robert Crais patří k nejčtenějším americkým současným spisovatelům. Narodil se v roce 1953 v Louisianě. Zlomem v jeho tvůrčím životě bylo přestěhování do Hollywoodu, kde se začal systematicky věnovat psaní filmových scénářů. V tuto dobu za svoji práci na seriálu Hill Street Blues (v Čechách známý pod názvem Poldové z Hill Street) získal cenu Emmy.

V roce 1980 filmové scénáře opouští a věnuje se doposud spisovatelské činnosti. Stal se otcem soukromého detektiva Elvise Cola, který prochází svými napínavými detektivními příběhy jako na běžícím páse. Má za sebou totiž již více než desítku románů s napínavou tematikou z naší současné společnosti. Korupce, násilí a bezohlednost si tu podávají ruce v boji za pravdu, svobodu lepšího světa.  
Tři z jeho knih byly nominovány na Edgarovu cenu a v roce 2006 se stal držitelem ceny Ross Macdonald Literary Award. Podle jednoho z jeho nejúspěšnějších románů vznikl nám dobře známý film Rukojmí (v hlavní roli Bruce Willis). Myslím, že jako výčet autorových úspěchů pro přehled čtenáře již není třeba dál psát.
V románu Zloději lidí se dostáváme k tematice uprchlíků, bezejmenných lidí, kteří ve své touze dostat se do lepšího světa podlehnou iluzi o poctivosti těch, kterým za svoji cestu do nového života zaplatili. Co ovšem netuší, že zaplatí tím nejcennějším, co mají. Vlastními životy. Mezi jihoamerické emigranty se však připlete mladý pár a drama začíná. Jednoho dne se otevřou dveře detektivovy kanceláře a v nich stojí matka hledající svou dceru. Příběh začíná, a že napětí prudce stoupá, můžete věřit.

Robert Crays
Zloději lidí
vydalo nakladatelství Metafora v roce 2013
(foto www.metafora.cz)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0658 s