Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 24.2.2024, svátek má Matěj 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníPetr Vichnar dostal nepřekonatelný dárek. V počtu medailí trumfnul Čáslavskou!

18.06.2013   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jako již tradičně se pořadatelka 5. profesního setkání magazínu Best of rozhodla některého z profesionálů významně ocenit. Tentokrát jím byl moderátor setkání Petr Vichnar, jenž bude mít v letošním roce k oslavě další důvod a tím je blížící se šedesátka.

„Stejně jako horolezec Jaroš zdolával svých čtrnáct osmitisícovek, určitým zdoláním profesních vrcholů byly pro Petra Vichnara čtrnáctery olympijské hry, které komentoval. Rozhodla jsem se zjistit, zda takovou kariéru ještě unese a podrobit ho zatěžkávací zkoušce. Pozvala jsem čtrnáct olympijských medailistů, kteří v čele s vlajkonošem přišli, aby pověsili moderátorovi svoje medaile na krk. Petr je samozřejmě unesl a současně se mu před očima promítly vzpomínky na všechny olympijské hry. Všichni vrcholoví sportovci mu tak dali současně najevo, že byl součástí týmu a že si jeho práce váží,“ dodává pořadatelka Michaela Lejsková, které se do poslední chvíle dařilo překvapení před moderátorem akce Petrem Vichnarem utajit. Vichnar dokonce během profesního setkání magazínu Best of poznamenal, že tolik olympioniků pohromadě se jen tak nevidí a že by to stálo za fotku. To ještě netušil, že na ní jako ústřední osoba bude on sám.  Petr Vichnar dostal od Michaely Lejskové nezapomenutlený dárek


Petra Vichnara přišli ocenit tito olympionici: vlajkonoš české olympijské výpravy z Londýna 2012, badmintonista Petr Koukal, kanoista Jaroslav Volf (2004 Athény – bronz, 2008 Peking –stříbro), veslař Václav Chalupa (1992 Barcelona – stříbro), jachtařka Lenka &Smídová (2004 Athény – stříbro), veslař Oldřich Svojanovský (1972 Mnichov – stříbro, 1976 Montreal – bronz), vodní slalomářka &Stěpánka Hilgertová (1996 Atlanta – zlato, 2000 Sydney –zlato), veslař Pavel Svojanovský (1972 Mnichov – stříbro, 1976 Montreal – bronz), vodní slalomář Ondřej &Stěpánek (2004 Athény – bronz, 2008 Peking – stříbro), hokejový brankář Jiří Holeček (1972 Sapporo – bronz, 1976 Innsbruck – stříbro), běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová (1998 Nagano – stříbro, 1998 Nagano – bronz, 2002 Salt Lake City – stříbro 2x, 2006 Turín – zlato, 2006 Turín – stříbro), hokejista Jan Klapáč (1964 Innsbruck – bronz, 1968 Grenoble – stříbro), skifařka Mirka Knapková (2012 Londýn – zlato), hokejový brankář Dominik Hašek (1998 Nagano – zlato, 2006 Turín – bronz), kvůli náhlé nemoci předávala jednu z medailí za hokejistu Martina Procházku (1998 Nagano – zlato) pořadatelka Michaela Lejsková. Ceremoniál uzavřela gymnastka Věra Čáslavská (1964 Tokio – zlato 3x, stříbro 1x, Mexico City – zlato 4x a stříbro 2x, 1960 Řím – stříbro), která se po čtyřtýdenním pobytu v nemocnici objevila poprvé na veřejnosti. „Ležela jsem s vyhřezlou plotýnkou a zlomeným obratlem, ale ne zlomeným duchem, dala jsem všechnu vůli do zlepšení svého zdravotního stavu, abych mohla přijít. Pozvání jsem přijala s nadšením, protože mám Petra velmi ráda a nápad mě nadchnul.“Dáma, která vše vymyslela. &Séfredaktorka magazínu Best of Michaela Lejsková s Věrou Čáslavskou.

Všichni olympionici své medaile pro tuto příležitost pouze zapůjčili. Petr Vichnar si však mohl ponechat dárek, který je světovým unikátem a jehož majitelem může být pouze držitel zlaté olympijské medaile z Mexico City – památeční vavřínovou snítku, kterou Věra Čáslavská dostala za své vítězství v roce 1968. Oceněný Petr Vichnar neskrýval dojetí a při svém poděkování dodal: „Takhle mě ještě nikdo nedostal, byl jsem úplně v šoku. Nejdříve mi přišlo nepatřičné, abych měl na krku medaile, o které jsem se nezasloužil já sám, ale pak jsem pochopil, co to gesto znamená a začal jsem si to užívat.“ K dárkům přibyl také jeden za profesní magazín Best of – zarámovaná fotografie Petra s manželkou, kterou při příležitosti focení pro jeho profesní rozhovor zhotovil fotograf Robert VanoVěra Čáslavská a Petr Koukal
 
Více na www.ibestof.cz
Foto: Jaroslav Tatek

A na to, jak olympionici těšili Petra Vichnara jeden po druhém, se podívejte do fotogalerie: Petr Vichnar ještě netuší,...... že se na něj chystá 13 olympioniků.Medaile byly jen zapůjčené, snítku Věra Čáslavská Petru Vichnarovi darovala.

 

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0549 s