Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníZchlaďte se v nejčistším vodním ráji v Praze – v aquaparku v Čestlicích

23.06.2013   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Rádi se koupete? Milujete vodu, ale vyplašily vás varovné zprávy hygieniků, že jsou vodní toky, rybníky a nádrže díky povodním znečištěné? Máte obavu ze sinic? Pak vás jistě potěší vzkaz z největšího aquaparku u nás - Aquapalace Praha v Čestlicích u Prahy: vodu tu máme vždy čistou, protože ji čistíme a filtrujeme non stop sofistikovaným systémem, který zajišťuje tak čistou a kvalitní vodu jako málokde v Praze. Užijte si letní počasí, teplo, blížící se prázdniny a dovolenou ve vodním ráji - Aquapalace Praha!

„U nás v Aquapalace se můžete spolehnout, že voda, ve které se koupete, je maximálně čistá. Celkem je v aquaparku objem 2000 kubíků vody a ta neustále prochází sofistikovaným systémem mechanického a antibakteriálního čištění, který máme jako jedni z mála v zemi,“ potvrzuje Ing. Radek Steinhaizl, ředitel Aquapalace Praha. „První způsob zajišťuje pískový filtr a vločkovací koagulant, jehož principem je srazit nečistoty do shluků, které se tak lépe vyfiltrují. Antibakteriální čištění probíhá pomocí ozónu a chloru dávkovaného přesně dle potřeby na základě non-stop měření automatických přístrojů.“

Technický ředitel Roman &Smíd doplňuje: „Přístroje jsou sledovány a cejchovány obsluhou strojovny 24 hodin denně. Parametry na kvalitu bazénových vod jsou dány vyhláškou Ministerstva zdravotnictví č.238/2011 Sb. Máme smlouvu s Externí laboratoří certifikovanou u ASLAB. Chemické analýzy vod jsou prováděny dle harmonogramu schváleného krajskou hygienickou stanicí Střední Čechy. Všechny naměřené výsledky jsou evidovány v celostátním systému PIVO. K této databázi má přístup hygienická stanice, která provádí dvakrát ročně kontrolní odběry.“
Aquapalace Praha si čistou vodu mohou návštěvníci užívat za každého počasí a jakýchkoli teplot. Kromě venkovní zóny s unikátní divokou řekou, která v letní sezoně láká nejvíce, je součástí největšího aquaparku u nás rozsáhlý vnitřní Vodní svět s šesti tobogany, umělým vlnobitím, bazénem, vířivkami a řadou dalších vodních atrakcí. Velkou výhodou je tedy i to, že i když se na slunné obloze objeví bouřkový mrak, návštěvníci nemusí zklamaně prchat domů – stačí se přesunout zvenku dovnitř. Užít si vodní radovánky je tak možné navštívit i v době, kdy teploty klesnou pod tropické hodnoty.  
Součástí letní nabídky Aquapalace Praha je permanentka na vstup do Vodního světa 5 za 4. Novinkou je rozšíření venkovní zóny, která se veřejnosti poprvé představí už 21. června, a pirátská tematika, která se bude prolínat celými prázdninami. Děti i dospělé čeká denně mnoho zajímavých akcí, soutěží a her. Letní sezonu oficiálně odstartuje akce Hurá na prázdniny s piráty v sobotu 29. června od 11.45. Více na www.aquapalace.cz
 
Adresa a praktické informace
Adresa: Aquapalace Praha: Pražská 138, obchodní zóna Průhonice – Čestlice, 251 01, Praha – východ; www.aquapalace.cz, http://www.facebook.com/Aquapalace.Praha

Kudy do Aquapalace Praha
Aquapalace Praha je součástí komerční zóny v Čestlicích, kam je pohodlný dojezd autem po D1. Objekt se nachází hned blízko exitu D6. Parkování je pro návštěvníky zdarma na zhruba 600 parkovacích místech ve dvou parkovacích domech včetně stání pro handicapované. V areálu je vyhrazeno 9 parkovacích stání pro autobusy.
Snadno a rychle se do Aquapalace Praha dostanete Aquabusem. Tato linka jezdí denně zdarma na trase Opatov (zastávka metra „C“) – Aquapalace Praha a zpět.

O Aquapalace Praha
Aquapalace Praha v Čestlicích u Prahy je největší aquapark ve střední Evropě. Unikátní sportovně-relaxační komplex nabízí  široké spektrum služeb pro celou rodinu.
Vodní svět se svými třemi paláci a venkovní zónou přináší nezapomenutelné zážitky jednotlivcům i celým rodinám. Milovníci aktivního vyžití tu najdou 6 toboganů, 3 skluzavky, spacebowl, divokou řeku i potápěčskou jámu. Rodinám s dětmi udělá radost bazén s umělým vlnobitím, dětská vodní hřiště se skluzavkami či bazén s vrakem pirátské lodi. Pro náruživé plavce je k dispozici 20m bazén a 450 m pomalé a rychlé řeky propojující celý areál.
Rozsáhlý Saunový svět zahrnuje celkem 14 různých prohříváren určených pro příjemné, luxusní i netradiční saunování. Nechybějí klasické finské sauny vonící dřevem, římské lázně s parními kabinami, saunová terasa s panoramatickou a dětskou saunou a venkovní část, kde je typický severský srub a zemní baňa. K nezbytnému ochlazení poslouží řada speciálních sprch a bazénků, k relaxaci vířivky, aromatické sprchy a relaxační zóny.
SPA a wellness zóna nabízí vysoce kvalitní péči o tělo i ducha v moderním vybavení. Balneoterapeutické procedury, různé druhy masáží, solárium, manikúra, pedikúra, kosmetická péče a exotické procedury působící příznivě na pokožku – hammam a rassoul dopřejí nezbytnou relaxaci a smyslový zážitek. K dispozici jsou i privátní sauny s vířivkou, které jsou ideální pro uzavřenou společnost.
Balneo & Medical přináší komplexní služby v oblasti fyzioterapie a léčebné rehabilitace.
Dvoupodlažní špičkově vybavené fitness centrum umožní dostat se do perfektní kondice. Kardiozónu a posilovnu doplňuje aerobní sál a indoor cycling a také hit mezi fitness přístroji – Power plate.
Vedle samotného aquaparku je také luxusní čtyřhvězdičkový hotel, jenž nabízí nejen komfortní ubytování, ale i rozsáhlé moderní konferenční centrum, přímý vstup do aquaparku a široký výběr individuálních, rodinných a wellness balíčků. 
 
Provozovatelem Aquapalace Praha je společnost GMF Aquapark Prague, a.s., která je joint venture české společnosti SPGroup, a.s. a německého GMF GmbH& Co KG. Společnost GMF GmbH & Co KG aktuálně provozuje přes dvacet vodních areálů a termálních lázní po celém Německu a expanduje do České republiky, &Svýcarska či Polska.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0363 s