Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 2.12.2020, svátek má Blanka 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 510
Publikovaných článků: 12979
Komentářů: 11166


MěřeníMFF Karlovy Vary je tady. Co nabízí Itálie?

29.06.2013   Aneta Šimonková   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Italskou kinematografii bude na letošním 48. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary reprezentovat celkem 11 pozoruhodných filmů.

Do hlavní soutěže byl vybrán film Ať žije svoboda (Viva la libertà). Režisér a scenárista Roberto Andò zfilmoval svůj úspěšný román Il trono vuoto (Prázdný trůn) a vytvořil komediálně laděný filmový portrét věčně rozhádané politické scény Itálie. Uvedení filmu na festivalu se zúčastní režisér Roberto Andò. V rámci přehlídky filmů vyznačujících se neobvyklým uměleckým ztvárněním Jiný pohled má Itálie hned trojnásobné zastoupení: Mezičas, celovečerní hraný debut režiséra Leonarda Di Costanza, je důmyslně vystavěnou psychologickou studií dvou tísnivými okolnostmi sblížených postav, která nezapře autorovy dokumentární kořeny. Uvedení snímku Mezičas (L'intervallo), který na festivalu v Benátkách získal sedm ocenění, v programu MFF KV se ve dnech 1. až 4. července zúčastní scenárista Maurizio Braucci (mimo jiné i scénárista filmu Gomorra).
 


Film O králi (Su Re) – převyprávění klasického biblického příběhu o ukřižování Ježíše Krista na hoře Golgota se kromě syrového vykreslení vyznačuje i esteticky působivou stránkou a podnětným posunem řady významů. Na MFF v Rotterdamu uvedený snímek je vyzývavým dílem, do jisté míry narušujícím zavedenou biblickou ikonografii. Režisér Giovanni Columbu bude hostem festivalu od 29. července do 2. srpna.
 
S reálnými osobami natáčený sugestivní a mimořádně autentický snímek Zastavit bušící srdce (Stop the Pounding Heart), otevírající otázky víry i netradičních podob života, byl v premiéře uveden na MFF v Cannes. Hosty karlovarského festivalu budou od 28. července do 1. srpna producent Denise Lee a režisér Roberto Minervini.
 
 


Rovněž sekce Horizonty nabídne tři italské snímky: Intimně laděný Jednou musíš jít (Un giorno devi andare) měl premiéru na festivalu Sundance, vypráví příběh třicátnice Augusty, ženy zlomené nedávnými bolestivými událostmi, která v daleké Brazílii hledá ztracenou víru v život a jeho smysl. Režisér filmu Giorgio Diritti se ve Varech objeví ve dnech 29. července až 2. srpna.
 


Film Velká nádhera (La grande bellezza) přibližuje Řím, jak se jeví režiséru Paolu Sorrentinimu půl století po Sladkém životě. Dámy z lepší společnosti i z polosvěta, intelektuálové, politici i památky, vše pozorováno vědoucím pohledem zestárlého světáka v podání Toniho Servilla. Film na festival doprovodí režisér Paolo Sorrentino  od 29. července do 2. srpna.
 


Světově proslulá herečka Valeria Golino si pro svůj režijní debut zvolila nesnadné téma eutanazie. Její film Miele získal letos v Cannes Zvláštní uznání Ekumenické poroty. Valeria Golino bude hostem MFF KV ve dnech 1. až 3. srpna.
 
 
 
 


V sekci Deset evropských režisérů očima Variety se představí film NINA, celovečerní hraný debut režisérky Elisy Fuksas. Ve středu zájmu tohoto obratně natočeného dílka se ocitá římská čtvrť postavená za Mussoliniho, zároveň však jde o romantické drama, jež se plně zaměřuje na mladou a subtilní Ninu, učitelku hudby. Film NINA do Karlových Varů doprovodí režisérka Elisa Fuksas od 29. července do 2. srpna. 
 
 


Sekce Návraty k pramenům nabídne debut Liliany Cavaniové František z Assisi, natočený v roce 1966 pro italskou televizi. Film o muži, který se stal světcem a patronem Itálie, překvapil svou odlišností od běžných životopisných snímků věnovaných světcům, v době uvedení měl obrovský úspěch a v Karlových Varech jde v jistém smyslu o jeho obnovenou premiéru, které se od 28. 6. do 2. 7. zúčastní představitel hlavní role Lou Castel.V rámci sekce Dokumentární filmy - mimo soutěž bude na letošním 48. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary uveden italský film Benátský syndrom. Romantické Benátky plné útulných zákoutí a půvabných kanálů už nalezneme pouze v katalozích cestovních kanceláří. Město dusí invaze turistů, počet stálých obyvatel každoročně klesá. S citem a porozuměním natočený dokument Andrease Pichlera je poctou statečným srdcím a veselým myslím posledních opravdových Benátčanů.

Zdroj: 2media s.r.o.
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3312 s