Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníStartuje týden nejúspěšnějších filmů v rámci letní přehlídky BEST FILM FEST

06.07.2013   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Volné seskupení tří artových kin v Praze: Evald, Lucerna a Mat pořádá od 11. do 17. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první poloviny roku 2013.

Věrné fanoušky pražských klasických kin čekají lístky do kina za jednotnou atraktivní cenu 69,- Kč za vstupenku. V  červenci se uskuteční čtvrté vydání divácky úspěšné přehlídky, která probíhá vždy dvakrát do roka (zima a léto) a koná se od roku 2011. Jedinou změnou této letní verze přehlídky je neúčast kina Atlas z důvodu červnových záplav a částečného zatopení obou sálů. Kino Atlas se opět přidá k BEST FILM FESTU v prosinci tohoto roku. Na své diváky se v nové podobě těší
1. srpna, kdy se Malý i Velký sál kina Atlas otevře po rekonstrukci veřejnosti.
 
Program BEST FILM FESTU je pestrý. Promítat se budou divácky oblíbené zahraniční tituly: francouzská tragikomedie o smyslu života Nedotknutelní, muzikál oscarového tvůrce T. Hoopera Bídníci, slavný román o osudové lásce a touze po štěstí od L. N. Tolstého Anna Karenina (s excelující K. Knightley v hlavní roli),  legendární román F. S. Fitzgeralda s okouzlujícím L. DiCapriem Velký Gatsby, komedie od oscarového španělského režiséra P. Almodóvara Rozkoš v oblacích. Zastoupeny jsou rovněž životopisná dramata: Renoir o životě legendárního impresionistického malíře A. Renoira a jeho syna filmového režiséra J. Renoira, Lincoln od oscarového S. Spielberga o osudech amerického prezidenta Abrahama Lincolna (Oscarem oceněný D. D. Lewis), osudy kultovního filmaře „mistra napětí” ve snímku Hitchcock  (v podání vynikajícího A. Hopkinse). Nechybí zde festivalové oceněné filmy v Cannes a na Evropských filmových cenách 2012 (rakouské drama Láska v režii M. Hanekeho vyprávějící o soužití stárnoucích manželů /jedineční J. L. Trintignant a E. Riva/, strhující drama Hon od dánského režiséra T. Vinterberga s charismatickým M. Mikkelsenem), Oscarem ověnčené snímky (oscarové drama B. Afflecka Argo, jižanské drama Nespoutaný Django od oscarového Q. Tarantina, romantická tragikomedie s oscarovou J. Lawrence v hlavní roli Terapie láskou). Z českých titulů jmenujme: animovaný rodinný snímek Čtyřlístek ve službách krále, celovečerní dokument &Smejdi či thriller Ve stínu.
 
Kompletní program přehlídky najdete na webových stránkách přehlídky BEST FILM FEST a na webových stránkách jednotlivých kin:

www.bestfilmfest.cz
www.lucerna.cz
www.evald.cz
www.mat.cz
 
 
Zdroj: Cinemart, a.s.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0332 s