Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 7.12.2021, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníEMMA SMETANA JELA STOVKY KILOMETRŮ, JEN ABY POMOHLA

24.07.2013   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Vystudovala dvě vysoké školy, mluví pěti jazyky a během pár měsíců se stala hvězdou televizního zpravodajství i stříbrného plátna. Přesto si Emma Smetana (25) na hvězdné manýry nepotrpí a úsměvy i podpisy rozdává na počkání. A když navíc může přispět na pomoc dobré věci, neváhá nasednout do prvního rychlíku a přejet půl republiky. Jako na liberecký závod běžeckého seriálu RunTour, kde se nepředstavila v elegantním modelu a lodičkách, ve kterých seznamuje diváky TV Nova s aktuálním děním v Česku a ve světě, ale jako běžkyně.

Na rozdíl od ostatních závodníků, kterých se v Lidových sadech sešlo na osm set, ale Emma Smetana oblékla přes běžecký dres ještě jednu nedílnou součást vybavení – žlutý trikot nadace Leontinka. Půvabná moderátorka se totiž na startovní čáru postavila jako trasérka zrakově postižené Elišky (12). Obě měly přitom před sebou nelehký úkol: Emma instruovat nevidomou dívku tak, aby uběhla kilometrovou trať jednoho z nejnáročnějších závodů v kalendáři RunTour a Eliška překonat nejdelší běžeckou dráhu v životě.
„Sedly jsme si výborně, tak snad to zvládneme,“ neskrývaly obě běžkyně obavy před startovním výstřelem. Nebylo divu, trénink se totiž neobešel bez pádu. Naostro už ale vyběhly bez zaváhání a s vydatnou podporou známých osobností. Podél trati jim fandili k nepoznání zarostlý olympijský vítěz David Svoboda i vedoucí odboru komunikace FN v Motole Pavlína Danková, která jde sama příkladem a pravidelně se účastní běžeckého seriálu, jehož výtěžek ze startovného je věnován právě na konto dětského kardiocentra největšího zdravotnického zařízení v Česku.
„Běžely krásně. Slečna Smetana měla strach, bylo vidět, že je velmi citlivá. Moc se mi to líbilo,“ pochvalovala si Eliščina maminka. A spokojená byla i malá závodnice: „Myslela jsem, že to bude horší, ale běžet s Emmou mě moc bavilo. Ráda si to někdy zopakuju.“
  
Kompletní kalendář Česká pojišťovna Mizuno RunTour: 13. 4. České Budějovice, 4. 5. Plzeň, 1. 6. Hradec Králové, 20. 7. Liberec, 24. 8. Olomouc, 14. 9. Brno, 5. 10. Praha.

Zdroj: originalcom.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0427 s