Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 9.12.2021, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13151
Komentářů: 11276


MěřeníLetní filmová škola Uherské Hradiště už jede

28.07.2013   Aneta Šimonková   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Od 26. července do 3. srpna nabídne Uherské hradiště všem příznivcům kvalitní kinematografie nevšední zážitky s filmovým uměním v nových a netradičních souvislostech.

Projekce filmů budou probíhat jako každý rok v několika kinech. Hlavním promítacím sálem je Kino Hvězda. Již tradičně budeme promítat v Kině/klubu Mír, Klubu kultury, ve Slováckém divadle, v Redutě a v Orlovně. Letní atmosféru navodí divákům Letní kino Masarykovo náměstí a Letní kino Smetanovy sady, kde jsou projekce pro veřejnost zdarma. Ceny akreditací jsou velice vstřícné - jednodenní vyjde na 250,-Kč, čtyřdenní na 800,-Kč a devítidenní na 1400,-Kč, s vícedenní akreditací mají návštěvníci nárok na poloviční vstupné na doprovodné akce.
Z široké programové nabídky  stojí určitě za pozornost zvláštní premiérová projekce strhujícího dokumentu Hoteliér v neděli 28.7. v Kině Hvězda. Dokument Josefa Abrháma ml. mapuje snahu Jana Kačešhy;ra o „vzkříšení" Pavla Landovského, jímž mělo být nové nastudování jeho hry Hodinový hoteliér. Delegace herců spjatá s legendárním Činoherním klubem stojí i za výběrem „filmů svého srdce“, v nichž sami účinkovali – Libuše &Safránková si například zvolila komedii Svatební cesta do Jiljí, Josef Abrhám film o Karlu Čapkovi Člověk proti zkáze.
Dalším lákadlem pro filmové znalce je retrospektiva japonského režiséra a scenáristy Kaneta &Sindóa, který loni zemřel krátce po svých stých narozeninách. Na Západě proslul především dvojicí snímků s nadpřirozenými a hororovými motivy Onibaba a Černá kočka. Ty ovšem představují pouze jeden z řady tematických i stylových vrcholů napříč šedesáti lety jeho režijní kariéry. &Sindóova filmografie klenoucí se od levicových protiválečných pamfletů přes formálně expresivní snímky zkoumající vztah sexuality a moci až po tradicionalistické portréty velkých umělců může sloužit jako ilustrace proměn a trendů v rámci japonské kinematografie dvacátého století.

Aktuálně byl také do programu zařazen dokument o Topolovi Sbohem a bedna, který vznikl na počátku devadesátých let a připomene tak divoké období nedávno zesnulého hudebníka. Film i s doprovodnými bonusy uvede hudební publicista Pavel Klusák.
V sobotu 27. 7. večer ožil Masarykovo náměstí speciální akcí - Studentským maratonem. Tento večer studentských filmů připravený ve spolupráci s novým kulturním programem České televize ČT art nabídl divákům LF&S i obyvatelům UH jedinečnou možnost seznámit se s nejlepšími studentskými filmy posledních let a s budoucími klasiky českého filmu (současní studenti FAMU, UTB Zlín, V&SMO Písek a dalších filmových škol). Součásti programu byly živé vstupy České televize přímo z UH.

Hudebních skupin, ale i divadelních představení a výstav – bude na LF&S velká řada. Připravena je koncertní stage (např. Post Hudba, Umakart, Dan Bárta & Robert Balzar trio), výstavy, navazující na filmové projekce (výstava fotografií Vojtěcha Jasného či výstava amerických filmových hvězd k sekci Zlatá éra Hollywoodu), i přehlídky tvorby výrazných osobností výtvarného umění a fotografie (Petr Nikl, Karel Cudlín aj.). Divadelní program s mnoha zajímavými představeními a performancemi bude letos soustředěn do stanu Kabinetu Múz. Divákům se představí uskupení II. Pád (Stadec dorost bez Stadecu) a jeho pivní divadlo Jaroslav Hašvejk, Divadlo Feste s hrou Dealeři fyzické lásky a Divadlo Dno s EMOčně dEMOličním EMOkálem Idolls a kabaretem o životních botách. Do Kabinetu Múz zavítá také Komediomat – Improvizační jízda na trase talent-smích-zábava či soubor Láhor/soundsystem s inscenací Diskrétní den a non-teenager tragikomedií o jedné nečekané, plánované, společné sebevraždě 100 procent alibi.
Letošní LF&S navštíví významní zahraniční tvůrci – hned v pátek to bude srbský režisér Goran Paskajlevič, který v rámci slavnostního zahájení představí svůj nejnovější snímek Když se rozednívá, dále například režisér Pedro Costa, kterého můžeme označit za Samuela Becketta portugalského filmu, přední světový filmový scénograf a držitel Oscara za výpravu k filmu Schindlerův seznam Allan Starski či renomovaný polský filmový režisér Jerzy Hoffman, který natočil první polský film ve 3D Bitva u Varšavy 1920 (mimochodem též na programu). Z českých filmových hvězd se diváci mohou těšit na herce Josefa Abrháma, slovenského scenáristu a režiséra Dušana Hanáka, génia českého filmu Vojtěcha Jasného, českého herce a režiséra Jana Kačera či enfant terrible české scény Pavla Landovského.

Další informace na www.lfs.cz

Zdroj: 2media.cz, s.r.o.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0396 s