Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 25.6.2022, svátek má Ivan 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníPekelné město

03.11.2013   Josef Böhm   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Knihu Pekelné město od Grega Keyese vydalo v letošním roce nakladatelství Epocha. Jedná se o fantasy příběh na motivy kultovní počítačové hry The Elder Scrolls, ale ochuzen není žádný čtenář.


Zpočátku to pro nezasvěceného čtenáře vypadá spíš na pekelné čtení. Nezasvěceným čtenářem je ten, který nehraje počítačové hry ze série The Elder Scrolls. Hráči mají výhodu, že se orientují především ve velkém množství inteligentních ras, které obývají kontinent Tamriel. Výhoda je však záhy setřena a čtenář je pohlcen příběhem, který rychle nabírá obrátky a ubírá se dopředu stejně jako Umbriel, který vrhá temný stín na Tamriel a zabijí vše živé jen proto, aby mrtvé záhy oživoval.

Životy hlavních hrdinů jsou akcelerováni právě levitujícím Pekelným městem a jsou, jak tomu tak bývá, vyprávěny odděleně, aby se k sobě mohly teprve postupně přibližovat.

Hlavními hrdiny jsou korunní princ, který se pomalu ze světa svých domněle prožitých dobrodružství dostává do skutečného světa, kde mu hrozí i smrt; a Annaig, dcera zchudlého příslušníka vyšší vrstvy, která má zálibu v alchymii a díky této zálibě je možná jedinou nadějí ohroženého Tamrielu, v záchraně jí pomáhá přítel - příslušník ještěrčího národa, v minulosti částečně asimilovaného lidskou rasou a jako poslední vstupuje na scénu mstitel v postavě mága, který touží zničit Pekelné město za každou cenu.

Čtenář má na začátku pocit, že se mu nepodaří proniknout do pravidel života Tamrielu a do vztahů mezi jednotlivými rasami; pokud chvíli vydrží, je vtažen do zajímavého příběhu, který nemilosrdně uhání ke konci knihy, aby záhy zjistil, že existuje ještě druhý díl, ve kterém se příběhy hrdinů uzavřou.

Kniha je sice primárně určena fanouškům světa The Elder Scrolls, ale nikdo, kdo má rád zajímavé fantasy, nebude ochuzen – naopak. Kniha je oproti tradiční fantasy plná nových inteligentních ras, které dávají tomuto typu literatury nový rozměr.  


Pekelné město, Greg Keyes
Nakladatelství Epocha, 2013

Překlad: Jakub Kovář
Paperbeck
 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0317 s