Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 9.12.2023, svátek má Vratislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 510
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13631
Komentářů: 11402


MěřeníKnižní tipy pro naše ratolesti: Pro mladší obrázky, starším napínavý děj

19.12.2013   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Mám pro vás pět tipů na vánoční dárek pro naše potomky. Od těch nejmenších, až po ty těsně před pubertou. O jaké překvapení pod stromeček že půjde? Sestavila jsem vám hitparádu dětských knížek!


1. MÍSTO

Nevyplaště hadipouše

Tereza Meravá

Pod obyčejným starým pražským domem se začnou dít neobyčejné věci v okamžiku, kdy pod ním archeologové odhalí tajemná gotická sklepení. Jejich pradávní obyvatelé budou do posledního dechu bránit narušený klid i všechno, co považují za své. Tommyho, Vivien a Moniku čeká náročný úkol zmařit záměry pana Breburdy, který chce v domě otevřít hlučný bar. Chtějí tak udržet tak s obyvateli sklepů křehké příměří. Jenže sklepní chodby jsou spletité, podivní tvorové nevyzpytatelní, bezpečí vyšších pater domu jen zdánlivé a osnuje se zrada. Podaří se zlomit prokletí ukradeného zlata? A vyváznou všichni z temných a zrádných podzemních prostor bez úhony? Rodinný dobrodružný příběh tří kamarádů o tom, že nikdy není pozdě přemoci sám sebe a že pomoc a štěstí najdeme někdy tam, kde bychom je nejméně čekali, pobaví, napne a snad i trochu postraší čtenáře ve věku 8−13 let. Potěší i ty jejich rodiče, kteří nezapomněli, že sklep nemusí být jen místem pro skladování brambor a poslední odpočinek harampádí všeho druhu, ale i nebezpečnou temnou a strašidelnou kulisou ukrývající nástrahy a nebezpečí. Kniha Nevyplašte hadipouše volně navazuje na úspěšný příběh „Jak se straší Stráchnivec“

Vydalo nakladatelství ALMI, 189 korun, více zde:
www.almi.cz/knihy-z-nakladatelstvi-almi/117-nevyplaste-hadipouse.html
 2. MÍSTO

Poznáváme zvířátka – Prasátko a kamarádi


Rozvíjejte u vašeho dítěte fantazii a schopnost rozeznávání. S otočným kolečkem snadno udržíte jeho pozornost a procvičíte i jeho motoriku.

Více o knížce si můžete přečíst v recenzi na webmagazin.cz: Poznáváme zvířátka: Hravě, originálně i roztomile!

Vydalo nakladatelství Fragment, 129 korun (e-shop Fragmentu 110 korun), více zde:
www.fragment.cz/nabidka/pop-naucna-pro-deti-a-mladez/leporela-puzzle/leporela-s-posuvnymi-obrazky/poznavame-zviratka-prasatko-a-kamaradi-s459122199
 


3. MÍSTO

100 papírových květin

Maria Noble

Vyrobte si s námi spoustu papírových květin pro dobrou náladu, ke zkrášlení domova a na ozdobu rodinných oslav! V téhle květinové pokladnici, kterou před vámi Maria Noble, známá svou celoživotní vášní pro výrobu umělých květin, otevírá, je bohatství, o něž se s vámi ráda podělí. Pod jejím vedením se tomuto umění snadno naučíte. Srozumitelně vysvětlené pracovní postupy spolu s názornými barevnými fotografiemi vám při práci pomohou a na konci knihy jsou připravené šablony k usnadnění práce. Nemusíte ale zůstat jen u klasických květin, věrně napodobujících skutečnost. Můžete si vytvořit i květiny stylizované, třeba ze starých časopisů, filigránské nebo ve stylu origami. A nemusíte je ani vyrábět sami – nabízí se vám skvělá příležitost naučit tomu i svoje děti a užít si tak pospolu chvilky tvůrčí zábavy.
Nic složitého k tomu nepotřebujete. Jenom dvě ruce, trochu šikovnosti, krepový papír, lepidlo, špejle, drátek, nůžky... Když tedy venku zrovna nic nepokvete, chopte se příležitosti a nechte si krásu vykvést pod rukama.


Ideální zábava na dlouhé zimní večery pro váš i vaše dítko v základoškolském věku!

Vydalo nakladatelství Metafora, 299 korun (e-shop Metafory 266 korun), více zde:
www.metafora.cz/pro-sikovne-ruce/100-papirovych-kvetin
 


4. MÍSTO

Kouzelná školička – doplň, najdi rozdíl, přiřaď

Zápisy do prvních tříd jsou pomalu na obzoru! Začněte připravovat budoucího prvňáčka již teď! Hledání rozdílů. Přiřazování vhodných obrázků. Doplňování chybějících předmětů. Jednoduché počítání... a další zábavné úkoly, se kterými dětem pomůžou dva kamarádi z Kouzelnické školičky.

Více o knížce si můžete přečíst v recenzi na webmagazin.cz: 
www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=13361


Vydalo nakladatelství Fragment, 119 korun (e-shop Fragmentu 101 korun), více zde:
www.fragment.cz/nabidka/pop-naucna-pro-deti-a-mladez/bystra-hlava/kouzelna-skolicka/kouzelna-skolicka-dopln-najdi-rozdil-prirad-s407887263
 


5. MÍSTO

Kulda a Culda

 Markéta Čepická Daňhelová

Knížka Kulda a Culda - skřítci z hrnku vypráví o malých skřítcích, kteří si hrají, baví se, vymýšlí vylomeniny, zlobí, vztekají se či odmlouvají podobně jako lidské děti. Všechny situace, které zažívají, jsou malým dětem důvěrně známé: bojí se strašidel, nechtějí půjčovat hračky, nebaví je ležet v postýlce, když jsou nemocní. Každý příběh skřítků, kteří obývají hrneček s červenými puntíky, je oživen melodickými básničkami a z každého plyne jednoduché ponaučení. Pokud budou mít děti chuť, mohou na konci příběhu zodpovědět i pár otázek, díky čemuž si bystří pozornost a schopnost vyprávět. Knížka bude nejblíž dětem ve věku od 3 do 8 let. Je také plná barevných obrázků, které nakreslila sama autorka. Novinářka Markéta Čepická Daňhelová donedávna pracovala v televizním zpravodajství, nyní se představuje svojí knižní prvotinou, psanou původně pro své děti.

Vydalo nakladatelství ALMI, 189 korun, více zde:
www.almi.cz/knihy-z-nakladatelstvi-almi/116-kulda-a-culda.html
 
 Foto ikonka: abraham-thinkin.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0515 s