Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 4.7.2020, svátek má Prokop 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11142


MěřeníHory a kopce opředené tajemstvím

20.12.2013   Julie Kolocová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kolik je v naší zemi míst opředených tajemstvím? Nepřeberně. Nová kniha nakladatelství ALPRESS nám alespoň některá z nich dokáže poodhalit. Dostaneme se do horské svatyně, obětních míst a sídel bohů cobydup.

Víte třeba, že podzemní objekty v Branické skále se teprve chystají odkrýt nebývale velké objekty, jež skýtaly třetí říši válečné tovární linky? Němečtí inženýři zde prý nechali razit soustavu štol, a tak vznikly tunely pro válečnou výrobu. Dnes je tu sedm vstupů, ale? Je snad něco pravdy na tom, že tu měla spatřit světlo světa diskovitá letadla? Nebo snad elektronky pro firmu Philips? Máte-li rádi tajemství a romantické brouzdání, stačí nasednout v Praze na tramvaj č. 3, vystoupit na Přístavišti a jste tam.
Je-li libo více přírody, sama bych, co rodák Rakovníka, ráda doporučila Kounovské řady. Můžete sednout buď do vláčku a nechat se unášet, nebo dát vale hromadné dopravě a raději si sami zakočírovat. Ale v každém případě nechejte auto dole v Kounově. Vycházka tamními lesy je totiž k nezaplacení a v zimním tichu rázem zapomenete na každodenní strasti. Tam nahoře v kopcích naši dávní předkové odhalili tajuplnou sílu, která v těchto kopcích proudí. To místo snadno poznáte. Řada kamenů. Postrádají prý astronomickou orientaci, ale kdo ví? Nedaleký Výrov skrývá zříceniny pravěkého hradiště a v samotném okolí byly nalezeny ostatky pravěkých živočichů. I tady tedy bylo moře a zanechalo nám tu zkameleniny nefalšovaných českých žraloků. Cestou potkáme barokní kapličku sv. Vojtěcha. Prý zde v dobách velikého sucha sv. Vojtěch přivolal déšť, a zachránil tím kraj. Mimochodem Kounovští by jej potřebovali i dnes. Prší tady opravdu málo. Jenže sáhneme-li k historickým pramenům, zjistíme, že v době, kdy měl údajně poroučet dešti, již nebyl mezi živými. Kdo to tedy tenkrát vlastně pomohl?

Jestliže máte rádi záhady a putování za nimi, vřele tuto knihu doporučuji. Stylisticky srozumitelná souvětí, příjemně, rozuměj přehledně, řazené kapitoly jsou doplněné černobílými fotografiemi, které vhodně dotvářejí danou tematiku a text. Vše tak tvoří pro čtenáře příjemný celek.
Prostě další povedený titul z Knih záhad.

Autor Jan A. Novák
má tajemství rád odjakživa. Po středoškolském studiu jaderné techniky vystudoval vysokou školu zemědělskou. Delší dobu je publicistou a zabývá se převážně „záhadologií“. Jeho názory můžete sledovat na vlastních webových stránkách www.novakoviny.cz. Vydal již celou řadu knih s touto tematikou, úspěšný je i v oblasti sci-fi.
 
Hory a kopce opředené tajemstvím/ Horské svatyně, obětiště a sídla bohů v České republice
Jan A. Novák
Vydalo nakladatelství ALPRESS v roce 2013
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0649 s