Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.6.2022, svátek má Petr a Pavel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníPravda o Hitlerovi?

18.12.2013   Ingrid Tůmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Adolf Hitler – největší zločinec moderní doby. Když si v roce 1945 ve svém berlínském bunkru prohnal kulku hlavou, celý svět si mohl oddychnout. Nebo ne? Kniha Adolf Hitler: Zemřel v roce 1962 v Argentině? nám hodlá dokázat, že nenáviděný i milovaný vůdce třetí říše přežil a ukrýval se ještě dlouhé roky po skončení druhé světové války.

Mnohokrát během lidských dějin se již provalilo, že informace, které se dostanou na veřejnost, jsou jen přefiltrovaným a značně zředěným odvarem skutečnosti. Vysoká partie politiků se hraje ve zcela odlišných kruzích, než se obyčejný smrtelník pohybuje. A tak se ve společnosti otevírá prostor pro konspirační teorie. Autoři knihy však k žádným konspirátorům nepatří, naopak platí za povolané, kteří prací na knize stráví dlouhých pět let práce. Předkládaná verze tak získává (nejen pro mě) punc uvěřitelnosti.
 
Čeká nás 376 stran napěchovaných informacemi, svědeckými výpověďmi, dokumenty i novými fakty. Jak už je však řečeno v poznámce nakladatele, konečný verdikt, zda je nová teorie pravdivá, leží na čtenáři samotném. Kniha totiž míří právě do řad nás obyčejných smrtelníků, ne odborníků a historiků. Ověřit si informace navíc skrývá další úskalí – po přečtení knihy začnete zřejmě i vy pochybovat, nakolik jsou zprávy známé ze škol, knih a internetu relevantní.
 
Zda jsou falešné lidské pozůstatky z berlínského bunkru jedinou manipulací v oficiální verzi o smrti Adolfa Hitlera a zda opravdu nacistický diktátor dožil v Jižní Americe, je podle knihy jasná věc. I já bych tomu „ráda“ věřila. Odkrývat fantastické údaje, které vám ve škole nikdo neřekne, a stopovat Hitlera na cestě peněz proudících od nacistů do Argentiny, je docela vzrušující dobrodružství. V záplavě citací z dosud utajených dokumentů nejen ze sovětských archivů je snadné se utopit. Já si však nemůžu pomoct, stále se chci držet toho stébla a věřit, že spravedlnost existuje a že diktátor dostal, co si zasloužil, již v roce 1945.
 
Čemu budete věřit vy?
 
 
Adolf Hitler: Zemřel v roce 1962 v Argentině?
 
Simon Dunstan a Gerrard Williams
 
Nakladatelství Fragment, 2013
 
www.fragment.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0272 s