Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 28.11.2021, svátek má René 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů:
Registrovaní čtenáři:
Publikovaných článků:
Komentářů:


MěřeníMusíme si pomáhat aneb pomoc slavných dětem

05.02.2014   Aneta Šimonková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

K společenským událostem patří charita. Jinými slovy, sejde-li se tolik lidí pohromadě u dobrého jídla, pití a muziky, je více než na místě myslet na ty, kterým jsou takové příležitosti na míle vzdáleny. Při příležitosti plesu profesního magazínu, který se uskutečnil v Autoklubu ČR v Praze, byly podpořeny hned dvě charitativní organizace.

Unicef a občanské sdružení Sluneční paprsek, který stejně jako profesní magazín slaví čtyři roky činnosti. Jeho zakladatel MUDr. Pavel Boček, který pracuje na onkologii v pražské nemocnici v Motole, přiblížil nadační činnost, kterou mohli hosté podpořit. Více na www.slunecnipaprsek.cz

Dobrovolníci pro Unicef nabízeli k zakoupení již končící kolekci reklamních předmětů a adopci ručně šitých panenek ⓓ ty bude pokračovat i nadále. Některé z nich ušila pořadatelka Michaela Lejsková v podobě svých hostů a tak své podobizny mohli najít například prof. Josef Syka, jehož panenka se stala předmětem dražby. Vítězem byla usilovně dražící prof. Eva Syková, která se „utkala“ se zpěvačkou Hanou Robinson. A tak mají manželé Sykovi doma již dvě panenky, které přinesly pro Unicef další možnosti očkování dětí v rozvojových zemích.

Dražba byla jednou z příležitostí, jak podpořit Sluneční paprsek i Unicef. Dražitelem večera se stal Vlastimil Harapes, který vydražil tři ceny. Chaloupku z perníku od perníkáře Pavla Janoše z Pardubic, kterou věnoval dětem z baletní školy sólistky ND Adély Pollertové. Perlový náhrdelník věnovaný společností JwL Jewellery  a adopční panenku Pavlu Gombu, která byla dražena na podporu o. s. Sluneční paprsek. Naopak zase panenku Unicef v podobě MUDr. Pavla Bočka byla dražena pro Unicef. Sám pan doktor se o panenku velmi usiloval, ale nakonec ji vydražil architekt David Prudík, který ji Pavlu Bočkovi věnoval.

Důkazem toho, že každý může přispět nejen penězi, ale vlastní vůlí a pílí jsou adopční panenky, jejichž historie je známá celou řadu let a má své kořeny v Itálii.

Své adopční panenky si mohli odnést domů také Drahomír Viktorín z 5P Agency, Marie Kampfová ⓓ manažerka Phillip Moris a DJka, děkan fakulty V&SFS Ing Karel Havlíček, MUDr. Pavle Kukla ze společnosti Mettinum, módní návrhářka Marie Zelená nebo Gábina Páralová, která se však osobně účastnit nemohla.„Protože šila Gábina Páralová moje šaty pro tuto slavnostní událost, rozhodla jsem se ušít jeden model také já pro Gábinu Páralovou. Ale nejsem tak zdatná švadlena, tak jsem si troufla jen na malý model pro malou adopční panenku Unicef,“dodává pořadatelka Michaela Lejsková.

 Více o podpoře Unicef zde www.unicef.cz

Foto: Best of magazín

Více: www.ibestof.cz

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0415 s