Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 2.7.2022, svátek má Patricie 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13231
Komentářů: 11309


MěřeníKnížka nebo hra?

24.03.2014   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kniha "Jak fungují auta" vydaná Mladou frontou je moderním interaktivním průvodcem všemi základními mechanismy, které uvádějí auta do pohybu. A cílová skupina? Ti nejmenší!


Tato kniha obsahuje jen 22 stran, přesto je velmi objemná, obsahuje totiž cosi navíc: vlepenou krabičku s kartonovými skládačkami. Textová část knihy je koncipována jako ilustrovaná encyklopedie, která prostřednictvím textu a doprovodných obrázků vysvětluje, jaké principy využívá ke své činnosti auto. Je tu stránka, která se věnuje stěračům, pístům, ventilům, válcům, tlumičům, brzdám atd. Za jednotlivými teoretickými výklady s obrázky je pak přiložen návod na jednu papírovou skládanku.

Textu je tak akorát, aby bylo řečeno vše důležité a nenudilo to. Vzhledem k jednoduchosti podání si s knihou jistě poradí i netechnicky nadané maminky. Zřejmě se moc nepočítá s tím, že by si knihu četli sami malí školáci, písmenka jsou dost drobná, ale zřejmě to nebude vadit, tak jako tak by měl knihu s dítětem číst nějaký dospělý, aby případně dovysvětlil potřebné. Dítě však jistě upoutají příjemné obrázky na nenásilně pestrobarevném podkladě, což je neméně důležité.

Každá ze stran také obsahuje ve spodní části lištu, která obsahuje časovou osu se základními historickými údaji souvisejícími s vývojem automobilového průmyslu. Každý letopočet se zdůrazněným a popsaným údajem doplňuje opět malý obrázek.

K zadní obálce knihy je připevněna krabice obsahující jednotlivé díly kartonové stavebnice. Jedná se tu opravdu o pochopení principů mechaniky, tak nečekejte, že složíte celé auto. Sestavené modely vypadají stejně jako ten, který je ukázán na samé obálce knihy (viz obrázek), jsou v podstatě ploché a je jich celkem devět.

Kniha i papírová stavebnice je velmi povedená a věřím, že především malým chlapcům přinese hodně radosti i užitku.Jak fungují auta
Arnold Nick, Sanders Allan
Mladá fronta 2013

obrázek: heureka.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0318 s