Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 12.8.2022, svátek má Klára 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13257
Komentářů: 11310


MěřeníDivadlo Kámen: Mamut mamut (premiéra)

25.03.2014   Divadlo Kámen   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Divadlo Kámen uvede ve čtvrtek 27. března 2014 premiéru své nové hry MAMUT MAMUT! Podtitul hry napovídá, že jde o lehce disharmonické business drama o určité řešitelnosti dezorientace, další poznámka zní „hold tvůrčí dezorientaci, odvaze k vytváření struktur a wikipedii“. Hraje se opět podle scénáře a v režii Petra Macháčka.

Scénář ke 25. hře Divadla Kámen tentokrát vznikl na námět hudebního skladatele a violoncellisty Martina Marka, který společně s klavíristou a klarinetistou Janem Ptákem složil k představení hudbu pro klarinet, klavír, flétnu a mamutofon. Kromě stálých herců Divadla Kámen se ve hře jako host objeví také performer a recitátor Vladimir Benderski.

 

Tuto hru určitě nelze označit za minimalistickou, protože má poměrně bohatou výpravu a kombinuje se v ní několik různých hereckých stylů. Kromě flipchartu s pracovní historií se v ní také objevuje poměrně velké množství rekvizit. Petr Macháček k tomu poznamenává: „Kromě jiného se v této inscenaci snažím zkoumat dnešní přístup k práci, která bývá zmatená a stresující, ale podle mého názoru občas i plodná. Doufám, že tato hra, byť se do určité míry může zdát zmatenou a stresující, bude také do určité míry plodná.“

 

O Divadle Kámen

Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo pro hledající diváky. Zaměřuje se na nové, opomíjené a neobvyklé formy činohry. Pracuje s fyzickým vnímáním činohry, hudebností činohry, souhrou sil a energií, minimalistickými postupy, souběhem motivů ve více rovinách, improvizací jazzového typu, osobním herectvím. Rozvíjí kombinace činohry se soudobou hudbou.

V roce 2013 vydalo Divadlo Kámen knihu mapující svou vlastní existenci v letech 1998-2012 a v rámci festivalu bylo uděleno ocenění "osobnost roku" Petru Macháčkovi - zakladateli a režisérovi divadla.

Stálá scéna Divadla Kámen je v Praze-Karlíně na adrese Nekvasilova 625/2.


 

 

 

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0287 s