Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníPojďme se napít. Robert Křesťan a druhá tráva tráva má album

18.05.2014   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Koncert Roberta Křesťana a Druhá tráva představují album „Pojďme se napít“

Na české hudební scéně není mnoho skupin a interpretů, kteří by si dokázali vydobýt renomé i za jejími hranicemi. O Druhé trávě s Robertem Křesťanem za mikrofonem to však můžeme směle tvrdit.

Robert Křesťan s Druhou Trávou má zbrusu nové CD Pojďme se napít, obsahující dosud většinou nenahrané písničky a texty Roberta Křesťana z období Poutníků a Traperů, které měl autor chuť si znovu zazpívat. Titulní skladba vznikla koncem 70. let, ale svoji původní traperskou podobu změnila s Poutníky a nyní i s Druhou trávou. Kapela na celé desce dokazuje svou výraznou nadžánrovost a ohromující instrumentální dovednosti.

Trapery připomíná i píseň Srkala mošt stýblem trávy s textem Josefa Hiršala. Mezi coververze, které si Křesťan vybral, patří Claptonův Golden Ring (Co už je pryč), Kristoffersonův Rock and Roll Time (Co dělat mám), Andersonovy Heavy Horses (Tažní koně) a tradicionál Home Sweet Home (Nevěřím).

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků a charakterizují ji dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny. Kapela byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Za dvacet let vydala Druhá Tráva 14 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění Anděl v kategorii Folk a Country.K oslavě natočení nové desky si sebou kapela přivezla hosty a to vůbec ne obyčejné. Skupina Pozdní sběr je výběrem skvělých muzikantů, v jejichž řadách najdeme např. Michala Vašíčka, jenž dlouhou dobu hrával s Vlastou Redlem či Čechomorem, bývalého člena AG Fleku Karla Macálka nebo Jiřího Meisnera, který prošel Druhou Trávou a Kamelotem.

V jejich podání na Vás čeká rocková kytarová muzika s bluesovými základy, tak trošku zavánějící jižanskými vlivy, stejně jako vlivy ryze místními.

Frontman Jirka Pařez o skupině říká: „Když jsme kapelu Pozdní sběr v roce 2000 zakládali, snažili jsme se názvem vyjádřit několik pohledů na věc. Všichni jsme Moraváci z Brna a okolí, máme to tady u nás na jižní Moravě rádi a samozřejmě, když je příležitost, nevynecháme možnost pochutnat si na dobrém vínku. Dvě z našich prvních písniček byly o vínu a o Pálavě. Takže název označující kategorii vína a potažmo i muziky se sám nabídnul při některé z našich společných ochutnávek ve sklepě. Druhý význam říká cosi o tom, že jsme se pozdně sebrali, což je pravda. Každý z nás má za sebou přes dvacet let aktivního muzicírování.“  

 zdroj: Mgr. Oldřich Kutra, provozní Divadla na &Santovce


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0294 s