Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 26.6.2022, svátek má Adriana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníŽIŽKOV SOBĚ 2014 - festival, který nás baví

25.05.2014   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Festival Žižkov Sobě se za dobu svého trvání stal tradicí, a tak už sedmým rokem pozve v předprázdninovém čase obyvatele i návštěvníky třetí pražské části na mnoho zajímavých akcí.

Festival zahájí 1. června v areálu Campu Na Pražačce Dětský indiánský den se spoustou her a soutěží.

Od 2. června po celou dobu trvání festivalu si bude probíhat ve foyeru Paláce Akropolis výstava fotografií Jiřího Hanzla s názvem Žižkovské věže a pomníky.
Ve festivalovém programu nesmí chybět sport, a tak Fotbálkový turnaj o Pohár Paláce Akropolis pozná své vítěze 7. června ve velkém sále Paláce Akropolis.
Projekt Traffic Dance osloví svým dalším programem děti. Přímo v prostorách mateřských škol se děti potkají s hasiči v představení Bomberos.
Vrch svatého Kříže - Parukářka poskytne již tradičně prostor pro hudební scénu - první večer 11. června bude patřit Ska festiválku, druhý 12. června severoanglickému projektu Smoove and Turrell. Oba dny se bude na Parukářce i sportovat. Turnaj v outdoorové hře kubb oslovil návštěvníky již dvakrát, proto i letos proběhne 11.6. nábor družstev a 12.6. samotný turnaj.

Festival Žižkov Sobě připravil na 17. červen do Kina Aero českou premiéru dokumentu Sound and Chaos představujícího brooklynské nahrávací studio Martina Bisiho - BC Studio, kterým od začátku osmdesátých let procházejí dějiny alternativní hudby. Film obsahuje i komentáře řady hudebníků, se kterými Martin Bisi spolupracoval, např. Bill Laswell, Michael Gira (Swans), Bob Bert (Sonic Youth), Jim Thirlwell (Foetus), Brian Viglione (Dresden Dolls). Premiéru doplní i sólové vystoupení samotného legendárního producenta a zásadní postavy historie hudební alternativy Martina Bisiho.

Site specific projekty získávají stále větší oblibu, i v rámci festivalu Žižkov Sobě bude 21. a 22. června takový projekt s názvem 1020 - Lost Triangle in Žižkov realizován.

Poslední letošní festivalovou akcí bude nohejbalový turnaj hudebních skupin Festonda Cup 2014, který proběhne 16. července ve sportovním a rekreačním areálu Pražačka.

Vstup na všechny akce je zdarma

Další informace: http://www.zizkovsobe.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0545 s