Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 25.6.2022, svátek má Ivan 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníUdělejte si to doma sami

18.06.2014   Ingrid Tůmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Pokud leze i vám, stejně jako mně, všudypřítomná chemie krkem a máte pocit, že bez „vůně“ Sava se už asi nedá žít, přestaňte zoufat. Na trhu se totiž objevila spásná knížka pro všechny přírodomilovné duše. Ačkoliv se to na první pohled může zdát, publikace Děláme si to doma sami nepojednává o autoerotice, ale o domácí výrobě přírodních mýdel, čističů, všemožných medicín, mastiček i kosmetiky. Přesto věřím, že zvolený název knihy má k sobě v knihkupectví přitáhnout co nejvíc očí. Ruku na srdce, ono totiž všechno, co zavání sexem, zkrátka prodává.

Ale proč ne? Jen si to dělejme doma sami! Kniha od Aleny Thomson totiž ukazuje i natolik lenivé povaze, jako jsem já, že vyrobit si kupříkladu prací prášek nebo bylinný šampon v pohodlí domova z pár dostupných ingrediencí, je hračka. Publikace je vlastně sbírkou velmi přehledných návodů a receptů na zdravější život díky přípravkům vyrobeným z oleje, jedlé sody, esenciálních olejů, jogurtu nebo třeba slupek z citrusů.
 
Když jsem si knížku prohlédla, ihned jsem věděla, že ji musím mít. Nadchla mě představa, že vyklidím skříňku plnou chemických přípravků a nahradím je jen octem, sodou a voňavými lahvičkami s éterickými oleji. Navíc se budu cítit hrdá, že čistá domácnost i moje zdraví je v mých rukou už od základu.
 
Velké plány na kompletní znovuzrození domácnosti jsou zatím hudbou budoucnosti, ale nebýt Děláme si to doma sami, nápad na pročištění mého života od chemie a návrat k přírodě by asi vůbec nevznikl.
 
Přestože mě ruší množství ilustračních fotografií namísto obrázků hotových výrobků, kniha je velmi inspirativní a určitě ji ocení i rodiny s dětmi. Já osobně se nemůžu dočkat, až si začnu vyrábět tělové mléko, zubní pastu nebo lipové víno. Prostě až si to budu dělat doma sama.
 
 
 
 
Děláme si to doma sami
 
Alena Thomas
 
Nakladatelství JOTA
 
www.jota.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Martina Bittnerová - 18.6.2014 - 10:31

Také jsem o této knize psala, přesně mám dojem, že grafika převažuje nad obsahem. Mnohem návodnější (pro začátečníky) je samotný blog autorky než kniha, což je trochu škoda. Ale jak jsem ve své reflexi napsala, to měla především "ošetřit" zodpovědná redaktorka. Autorce bych to nevyčítala. To je věc přístupu nakladatele.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.037 s