Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 30.5.2023, svátek má Ferdinand 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13448
Komentářů: 11380


MěřeníHarlekýn

03.09.2014   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kdo jsou Harlekýni? Kromě všeobecné pravdy o klaunech, kde figurují známá jména jako Pierot, Kolombína aj. se za tímto názvem skrývá tak obrovské temné zlo, že i sami upíři o tomto několik set let starém tajemství mezi sebou nemluví. Říká se, že kdo slovo Harlekýn vysloví nahlas, je odsouzen k smrti - tentokrát už definitivní. A tak se toto tajemství mlčky opatrně obšlapuje, nikdo se neodváží o něm mluvit a všichni doufají, že se obávaní Harlekýni do jejich blízkosti nikdy nedostanou... Ale nikdy neříkejte nikdy...

Anita Blakeová, federální šerif a také zákonná popravčí upírů ve městě St. Louis, a mimo to ještě lidská služebnice tamního upířího vládce Jean-Clauda, však jednoho dne zcela nečekaně obdrží tajemný balíček. Když ho rozbalí, najde v něm masku. Bílou. Netuší, oč jde, ale jak se zdá, její upíří milenec to ví až moc dobře. A z toho vědomí všechny začíná mrazit. V boji s Harlekýny ještě nikdo nikdy nevyhrál. Je jediné možné východisko - a to smrt. Anita a její přátelé, upíři, kožoměnci i obyčejní lidé, se však rozhodnou, že se bez boje nevzdají. A proč také - zatím obdrželi bílou masku. Což znamená, že protivník pouze vyčkává a sleduje je.

Anita však brzy zjistí, že jsou nejen sledováni, ale že si někdo opravdu mocný zahrává s jejich myslí, manipuluje s jejich pocity a myšlenkami a staví dosavadní přátele a milence proti sobě. Jak může dopadnout boj s někým, koho nevidíte? Kdo se usadil ve vaší mysli a přehrabuje se v ní způsobem, že ani vy nevíte, co jste ještě vy a co už někdo jiný? Je vůbec možné zvítězit nad démony vaší duše, kteří posílí to zlé, co se vy snažíte celý život potlačovat?

Anitu a její přátele, milence a spojence čeká především boj se sebou samými, se slabostmi, ztrátami, negativním postojem k sobě samým, s tím vším, s čím se člověk přece jen raději vypořádává o samotě a ne pod dohledem mocných sil, kterým není šance uniknout.

Teprve poté, co dostanou pod kontrolu své vlastní emoce, lásky i nenávisti, se mohou postavit hrůze daleko hroznější než se může zdát. Neviditelné moci temnoty, která nás obestírá a v níž se utopí nejen strachy a bolesti, ale i odvaha.

Jak dopadne tenhle boj, se čtenář dozví, když  si přečte v pořadí již 15. knihu této fantasy série o nadpřirozených schopnostech jedné nekromantky, o jejích upířích přátelích, milencích, lykantropech i o jednom prapodivném přátelství s nájemným vrahem Edwardem, který Anitě přijede pomoct v boji s nadpřirozenými silami jako její temný anděl strážný.

Kniha je prodchnutá tajemstvími (skrytými i zpola odhalenými), spletitými vztahy mezi muži Anitina života, sexem i nečekanými zvraty, takže kdo si myslí, že ví, jak dopadne, bude možná překvapený stejně jako já.

Harlekýn,
Laurel K. Hamiltonová,
Epocha 2014
obrázek: eknihkupec.cz

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0327 s