Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.6.2023, svátek má Laura 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13451
Komentářů: 11381


MěřeníGott do každé rodiny

17.09.2004   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Bulvár se již několikrát pozastravil nad tím, že hodně známí „umělci“ vystupují na akcích, které pořádají některé firmy Jedná se o tzv. “zájezdy“, kdy se účastníkům za lidovou cenu okolo 200 Kč nabízí pestrý program a to buď nějaký ten umělec, či návštěva zámku, přičemž se to celé okoření malou drobností – nabídkou velmi podivných produktů typu pánev za pouhých 10 000 Kč. Tyto zájezdy navštěvují především důchodci a tak úlisní obchodníci vytahují seniorům doslova peníze z kapes.

Účinkování známých „hvězd“ naší hudební scény na těchto zájezdech považujeme za hodně podřadnou záležitost a proto mě skutečně šokovalo, když mi do schránky dorazil leták, který lákal do Mělníka na reklamní prezentaci, po níž všechny čeká koncert mistra Karla Gotta a návdavkem i jeho cédéčko.

Nevím, zda Gott chudne a proto musí brát podobné „kšefty“, ale vzhledem k tomu, že ho vídám na obrazovce poměrně často, mám pocit, že něco takového neměl zapotřebí. A už vůbec nechápu, proč se propůjčuje k něčemu, kde se v podstatě okrádají naši spoluobčané a vlastně mnohdy i jeho vrstevníci odkázaní na běžný důchod.

Vím, že účast na těchto reklamních akcích je dobrovolná, přesto za dvě stovky Gottovo vystoupení senioři normálně nezažijí, proto jeho jméno zůstává triumfem a zaručeným lákadlem pořádající firmy.

Nicméně pokud se ke zmíněmýnm zlodějnám propůjčují už zpěváci Gottova kalibru, tedy národní ikona, je jen otázkou času, kdy se dočkáme na totožných letácích Heleny Vondráčkové, nebo Lucie Bílé.

Věřím tomu, že zpěváci dostanou za svůj výkon dobře zaplaceno a proto celá věc pro ně znamená pouhou pracovní zakázku, přesto by se občas mohli zamyslet nad tím, pro koho a kde budou účinkovat.

Jinak totiž bude stále platit, že český umělec je holka prodejná a za peníze schopná všeho. Nechci volat po tom, aby tito lidé v sobě vykřesávali nějaký charakter, ale občas by jim nechyběla troška obyčejné soudnosti.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Nicol - 17.9.2004 - 12:16

Vystoupí opravdu?
To by mě tedy zajímalo, jestli tam ten Gott opravdu vystoupil.?! Nebo je to snad jen lákadlo na ty důchodce a pak nakonec někdo omluví pana Gotta např. pro zdravotní indispozici. Papír přeci snese všechno ...

Od: moje - 17.9.2004 - 12:18

Hmm
Tento článek je o tom jak reaguje člověk na zaručené zprávy, které jsou na letácích, v novinách a jinde. Takových letáků si vytisknu 1000,až prodám nádobí, lidem se omluvím že je mistr indisponován, možná prodám jeho několik vypálených cd a mám vyděláno. To je to oč tu běží.

Od: Martina Bittnerová - 17.9.2004 - 12:24

No vzhledem k tomu, že na těch akcích už úspěšně vystoupila Zagorová a jiní...tak...

Od: Kocour - 17.9.2004 - 15:15

Brzo jste se probrala
Vondráčková už v Neratovicích vystoupila několikrát. Taky Josef Zíma. Proč ne Gott? Prachy se hodí každému. Ale nového jste neobjevila nic. Neratováci o tom vědí dávno.

Od: Martina - 17.9.2004 - 15:22

Ale ten článek není o objevu¨, ale asi spíš o jakési ceně...

Od: Bára - 17.9.2004 - 18:13

Jen k těm akcím. Moje babička na ně jezdí už zatraceně dlouho a něco koupí jen zřídka. Upřímně, pořádně si za pár korun pocestuje...

Od: Pavel - 18.12.2004 - 6:00

I když na takovémhle reklamním setkání nevystoupí,tak s tím mají něco společnýho - alespoň souhlas(a jak jinak než za peníze).Článku rozumím a vím co tím chtěla pisatelka říct.Jinak Martino - zase ten Gott jo?:-)

Od: Martina - 21.12.2004 - 14:37

Pavel - to víte, starci jeho typu mě neobyčjeně vábí:-)

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0729 s