Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 28.2.2024, svátek má Lumír 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníPodivné děti a pták

01.09.2014   Nikola Slavíčková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Začátkem srpna u nás vyšel druhý díl Sirotčince slečny Peregrinové. Osobně jsem se na něj klepala od chvíle, kdy jsem s nadšenými pocity odložila první díl a nechala tak Jacoba a jeho podivné přátele ve člunech, plující rozbouřeným mořem a dumající, jak pomoci své ředitelce a ostatním ymbrynám (podivné ženy, schopné vzít na sebe ptačí podobu a manipulovat s časem). Americký spisovatel Ransom Riggs nás na prvních stránkách Podivného města vtáhne zpět do člunu - a my budeme s vervou veslovat spolu s podivnými dětmi, abychom se dostali co nejdál od stvůr a netvorů.

Jacob a jeho podivní přátelé vybojovali malou bitvu proti stvůrám, které napadly jejich časovou smyčku. Podařilo se jim získat zpět slečnu Peregrinovou, milovanou ředitelku, kterou však stvůry stihly uvěznit v její ptačí podobě. Podivné děti si uvědomují, že nemají vyhráno a vydávají se na pouť za záchranou své ymbryny.
 
Aby toho nebylo málo, všude kolem zuří druhá světová válka, před kterou byly ve smyčce v bezpečí. Netvoři, stvůry a Němci berou Anglii útokem, na Londýn dopadají bomby. Právě do sužovaného Londýna mají podivné děti namířeno. Přes veškeré nebezpečí, které přináší rozzuřená válka, mají na srdci jediné - najít pomoc pro slečnu Peregrinovou a to dřív, než stvůry najdou je.
 
"Jaké důkazy ještě potřebuješ?" řekla Emma. "Kaluže krve? Hromadu peří oškubaného z ymbryn? Slečna Tenkozobcová nám říkala, že ten ničivý útok tu začal už před mnoha týdny. Slečna Wrenová byla jasně přesvědčená o tom, že všechny londýnské ymbryny jsou v zajetí - víš to snad líp než slečna Wrenová, než ymbryna? A teď jsme tady a v žádné smyčce neberou telefon. Tak mi, prosím tě, vysvětli, proč by obcházení smyček mělo být něčím jiným než sebevražedným plýtváním času?"  
 
Podivné město na mě trochu působilo dojmem, že se neděje nic a vlastně se děje všechno. Z počátku jsem měla trochu problém se začíst, ale to velmi rychle přešlo a já získala stejně čtivou zvědavost, jakou ve mně vyvolal první díl. Jakmile se děti dostaly do Londýna, začala neuvěřitelná jízda - s každou stránkou mi brada klesala níž a níž, div že jsem ji nezvedala ze stránek.
 
To, co se mi dostalo na konci jsem nečekala ani v nejdivočejších snech. Nevím, zda jsem byla víc ohromená, naštvaná nebo zděšená. V každém případě - pokud máte za sebou první díl a líbil se vám, Podivné město si nenechte za žádných okolností ujít.

Autor: Ransom Riggs
Překladatel: Bronislava Grygová 
Počet stran: 422
Nakladatelství: JOTA
Rok vydání: 2014 
Obrázky: úvodní: JOTA
             konec článku: Nikola Slavíčková
 

 

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0273 s