Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 4.3.2024, svátek má Stela 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníDejte si pozor na Ženy, které rozdávají adventní věnce!

01.09.2014   Aneta Šimonková   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Při uchopení této knihy do ruky si řeknete, že bude plná erotiky. Smyslná fotografie k tomu vybízí. Čeká na vás ale mnohem víc, mnohem víc napětí, díky němuž od knížky s názvem Ženy, které rozdávají adventní věnce neodtrhnete pozornost.

Krásná žena, ztělesnění erotických snů každého muže. Taková je Karolína. Madona se zlatými vlasy v bílém jeepu pevně svírá volant a stejně tak svého milence Petra. Rozvedeného čytřicátníka, neúspěšného spisovatele, který se ocitl vc bludném kruhu. Jeho Karolína je nenasytná milenka, která po něm chce více milostných hrátek, než je schopen zvládnout. Přitom si na erotické povyražení odskakuje ke své bývalé ženě, s níž má dva syny a na které platí vysoké alimenty. A své ex za pár milostných okamžiků vydá další nemalý obnos. Hlavního hrdinu by čtenář měl politovat, protože jeho životní cesta vede spíš do záhuby. Ve spárech dvou žen, neutěšená kariéra a pocity nejistoty, které vyvolávají adventní věnce, které pletou jeho osudové dámy. Proč?

Kdo zná básnickou tvorbu Josefa „Pepsona“ Snětivého, už se bude těšit na hru se slovy. Tvary, které svojí hravostí vylíčí v jednom pojmu více než celá věta. Jmenujme například lvisexuálka, kdybysexuál. A erotika. Téma, které protkává celou knihu. Ji ale koření napětí, protože se bojíte o Petra, jemuž bez dechu fandíte, aby dobře skončil. Protože jeho životní peripetie mohou vyústit v mnohé. Proč má životní pojistku, z níž by se v případě jeho smrti radovala jeho žena? Má se snad bát o život? A co jeho ženy, které jsou jako kobylky, které z něj možná chtějí vysát energii? Ženy, které rozdávají adventní věnce jsou knihou, která v sobě skrývá víc než milostný román či napínavý svazek. Díky vytříbenému stylu pera autora se od knihy neodtrhnete a přečtete ji jedním dechem. A pak znovu a znovu se k ní budete vracet.

 

Ženy, které rozdávají adventní věnce, Josef „Pepson“ Snětivý, nakladatelství Čas, 2014.

www.nakladatelstvicas.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0335 s