Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 28.2.2024, svátek má Lumír 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníKolik máš kaktusů, tolikrát jsi člověkem aneb výstava očima NÁVŠTĚVNÍKA

10.09.2014   Nikola Slavíčková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

O víkendu se v Rakovníku konala "pichlavá" výstava, kterou pořádal Klub kaktusářů Rakovník. Krásné rostliny, přátelská atmosféra, zvědavé pohledy, nadšené úsměvy, zapálené rozhovory, mladé tváře i ty starší - to je jen lehký nástin toho, jak to vypadalo v prostorách šatny místního gymnázia. Na své si přišli nejen zapálení nadšenci, ale i čistí obdivovatelé "pichlavé" krásy.

Měla jsem tu možnost pomáhat s propagací výstavy, ke které jsem se tak trochu dostala jako "slepý k houslím". Dennodenně jsem měla před očima spoustu krásných sukulentů a kaktusů - a tak jsem si nemohla nechat ujít ani výstavu samotnou, na kterou jsem byla pozvána předsedou Klubu, Petrem Hoffmannem, z kterého se vyklubal opravdový kaktusový nadšenec a velmi milý člověk. 

Nejsem znalec těchto pozoruhodných rostlin, přesto však dokážu ocenit jejich krásu a zvláštnost. I jako naprostému laikovi mi výstava přinesla nevídané potěšení. Na malém prostoru se vyskytovalo - pro mne velké - množství rostlinek, jenž čekalo na zvědavé oči návštěvníků, úhledně a pečlivě vystavené.

Opravdu jsem si dokázala představit ty postarší pány, jak s nadšením a pečlivostí vyrovnávají své skvosty, aby se o ně mohli podělit s ostatními. Z celé výstavy bylo cítit až dětské nadšení členů klubu. A to ji pozvedlo na velmi příjemný zážitek, který vám může přinést jen akce pořádána lidmi, jenž to celé dělají s láskou. 


        

 
Výstavu doprovázel i prodej rostlinek, který byl tak bohatý, že jsem měla problém si vybrat. Osobně jsem se nejvíce těšila na "živé kameny", jenž jsou dle mého naprosto okouzlující. Na výstavě byly také k vidění, v prodeji jsem našla malou rostlinku, která se mnou musela domů. Spolu s dalšími čtyřmi krásnými kousky. 
 
 
Na výstavě kaktusů jsem byla ve svém životě poprvé - ale rozhodně ne naposledy. Atmosféra té rakovnické si mne získala. Nebyla příliš velká, člověk se měl na co vynadívat a v malém prostoru jsem navíc občas zaslechla zajímavý a zapálený rozhovor dvou nadšenců. Kaktusáři v Rakovníku pro své rostlinky žijí - a to je na tom to nejkrásnější.   

 
 

 


Obrázek v úvodu: Pinterest
Fotografie: Nikola Slavíčková


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0242 s