Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 30.5.2023, svátek má Ferdinand 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13448
Komentářů: 11380


MěřeníKonečně se rozhodni

08.10.2014   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Slovenskou autorku Katarínu Gillerovou zřejmě není nutné představovat. Každý, kdo má rád psychologicky laděné, jako klubko smotané a tajemstvím opředené příběhy, které dokáže spřádat, ji dobře zná.

Teď přichází s příběhem 40ti leté Natálie, která v retrospektivě prožívá znovu svůj život, první zklamání v lásce i přátelství, a posléze i nepovedené manželství s Lacem, které se změnilo v mnohaletý boj. Natálie bojuje nejen o úctu a důstojnost ve vztahu, který se k láskyplnému nedá přirovnat ani náhodou, ale i o lásku své dcery, jenž trpí našeptáváním otce a staví se proti matce. Jen kvůli ní setrvává Natálie v ubíjejícím, bolestném a ponižujícím vztahu, kde její slovo nic neznamená, kde ona sama znamená méně než nic. Ale kdo by pro lásku svého dítěte nepotlačil své vlastní já?

Natálie má oporu především ve své dlouholeté kamarádce Žofce a po čase jsou si oporou vzájemně, protože ani Žofce život neuchystal lehký osud. Když jednoho dne dojde k tragické nehodě a Žofka umírá, stojí tu náhle Natálie s prázdnýma rukama. Nemá nikoho, kdo by ji chápal, kdo by jí řekl slova útěchy, podal ruku, když se jí zdá, že už se nikdy z toho dna, kam spadla, nezvedne...

V okamžiku, kdy to nečeká, se k ní vrací vlastní minulost. Zprvu je nedůvěřivá a dávné přátelství, které ubila zrada, nechce obnovit. Jenže každý si v životě zaslouží ještě jednu šanci. Nakonec se zdá, že takovou šanci dostává i Natálie: V jejím životě se objeví muž, který pro ni kdysi hodně znamenal a v průběhu let se objevoval a pak zase mizel, ale nikdy nepřestal žít v jejím srdci.

Co udělá? Je on tím mužem, se kterým by chtěla strávit zbytek života? Který by v ní udusil poslední vzpomínky na manželství plné hořkosti a zmařených snů? Nebo jím není? A co se stane, když do jejího života vstoupí ještě další muž, muž, který jí kdysi hodně ublížil a se kterým na dlouho ztratila společnou řeč. Je zřejmé, že oba mají co odpouštět, protože ani Natálie není bez viny.

Příběh smotaný tenkou nití, křehkou jako sám život, se zvolna odvíjí a Natálie se musí rozhodnout. V životě člověka jsou věci, které se dají zapomenout a pak jiné, které v něm budou žít napořád. A láska? Ta má mnoho podob. Je však důležité najít tu správnou. Protože můžeme volit pouze jednou...


Katarína Gillerová, Konečně se rozhodni
Motto 2014
Obálka: kosmas.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0319 s