Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.6.2023, svátek má Laura 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13451
Komentářů: 11381


MěřeníPravidla internetového seznamování

21.09.2004   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nedávno jsem na stránkách Nerawebu poodhalila znepokojující skutečnost, že dnešní mládež se na diskotékách může jen obtížně vzájemně seznamovat. Navíc většina současných mladých mužů tráví u počítače hodiny a dny svého volného času, kdy plynule přechází od hraní her k chatování a naopak. Internet tedy zůstal malou skulinkou, kde by se snad dalo nějakého partnera/partnerku objevit. Ostatně určitě jste někdy potkali šťastný pár, jenž se poznal právě díky této komunikační vymoženosti a možná jste slyšeli o stovkách dalších spokojených dvojic. Mám však pro vás zneklidňující informaci – to, co vypadá tak růžově a nadějně, bývá mnohem složitější a fakticky se nikdo pouze pomocí drátů nezamiloval, resp. nenašel životní lásku.

Ony jsou totiž stále ještě potřebné atributy k poznávání jako osobní kontakt a komunikace. Nakonec papír/e-mail/chat snese všechno, horší bývá to, co občas někdy vypouštíme z úst. Než na internetu napíšeme větu, můžeme si ji poměrně uvážlivě rozmyslet, když ji ale sdělíme v reálu, nemáme mnohdy čas ani sledovat tok vlastních slov a pak se jen divíme odpovědi svého protějšku.

Kolem internetového seznamování se vznáší plno mýtů, podle mnohých je to jednoduchá a pohodlná cesta, která vede do náruče životního partnera. A snad proto potkáváme denně na chatech zoufale a vytrvale hledající osoby obou pohlaví, které vysílají jasné signály, jimiž do svých náručí lákají vhodné protějšky. Čím víc lákají, tím menší mají úspěch. Pokud se navíc rozhodnou s dotyčným setkat někde v kavárně, často bývají zklamaní a otrávení. Samozřejmě platí, že když člověk něco moc chce, obvykle toho nedosáhne, přesto je škoda, že dosud nikdo nestanovil jasná pravidla internetového seznamování, jenž by předem odehnala zbytečné ilzuze a přinesla pravdu, jak se věci mají ve skutečnosti. A protože tyto pravidla neexistují, rozhodla jsem se je po době intenzivního pozorování sestavit sama. I když se budou možná některým čtenářům zdát poněkud tvrdším kalibrem, vězte, že jsem nechtěla malovat růžové obrázky, ale ukázat holou realitu.

Osm pravidel internetového seznamování:PRAVIDLO 1. - ZAPOMEŇTE NA TO, ŽE SE MŮŽETE NA INTERNETU SEZNÁMIT S TÍM PRAVÝM/PRAVOU.
PRAVIDLO 2. - NEJVĚT&SÍ OMYL V&SECH CHATAŘŮ JE TEN, ŽE STÁLE DOUFAJÍ, ŽE SE S NĚKÝM SEZNÁMÍ.


PRAVIDLO 3. - NA INTERNETU JE KAŽDÝ PRINC/PRINCEZNA STEJNĚ JAKO PO 5 PIVECH.
PRAVIDLO 4. - JEDINÁ VÝHODA INTERNETOVÉHO SEZNAMOVÁNÍ JE, ŽE SE PŘI NĚM NEMUSÍ POUŽÍVAT PREZERVATIV.


PRAVIDLO 5. - POKUD NARAZÍTE NA PRAVÉHO/PRAVOU, BUDE MÍT BUĎ 4 DĚTI A ŽÁRLIVOU MANŽELKU, NEBO BUDE PRÁVĚ NA DVOULETÉM PRACOVNÍM POBYTU V AUSTRÁLII.


PRAVIDLO 6. - Z VÝ&SE UVEDENÉHO VYPLÝVÁ, ŽE SEZNAMOVÁNÍ NA INTERNETU JE ZTRÁTA ČASU, KTERÝ JSTE MOHLI ZAPLNIT LOVEM OPAČNÉHO POHLAVÍ.

PRAVIDLO 7. - POKUD SE BY SE VÁM NÁHODOU PODAŘILO SE S NĚKÝM NA INTERNETU SEZNÁMIT, NIKDE SE S TÍM NECHLUBTE, NEBO V&SICHNI OSTATNÍ VYKROČÍ PO VA&SICH STOPÁCH A JE&STĚ VÁM VA&SEHO MILÉHO/MILOU ODLOUDÍ.

PRAVIDLO 8. - POKUD SE DOKONCE SE SVOU INTERNETOVOU LÁSKOU OŽENÍTE/VDÁTE, TAKÉ SE S TÍM NECHLUBTE, NEBO BUDOU V&SICHNI NA VÁS UKAZOVAT,JAK JE SNADNÉ SE S NĚKÝM NA INTERNETU SEZNÁMIT A ODVÉZT HO K OLTÁŘI, ČÍMŽ BYSTE POPŘELI PRVNÍCH 6 PRAVIDEL.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: joe - 21.9.2004 - 11:42

fakt špatná pravidla
faaakt špatná pravidla

Od: tommy - 21.9.2004 - 11:48

cože
no takovou zhovadilost postavenou jako pravidlo jsem ještě nečetl. Většina věcí je tak, jak je napsáno, ale pravidlem nejsou. Autorka asi chápe chat pouze jako seznamku, ale skutečnost je uplně o něčem jiném. Chatuji, ale nikoho nehledám, trávím celé dny u počítače, ale že bych se nebyl schopen seznámit, tak o tom nevím. Náhodou jsem se seznámil se slečnou z chatu, byl z toho mylý románek, ale tím to haslo. Ale uplně stejně sem se seznámil se slečnou na ulici a byl z toho taky malý románek a tim to haslo. Tak prostě tyto pravidla prostě vylučuji jako něco funkčního a celý článek bych pojal pouze jako hypotézu o tom, jaké by asi tak mohlo být seznamování po chatu. Onjo totiž něco podobného je na světě již přes sto let. en to nebyl chat, ale klasická novinová inzerce!

Od: rob-in - 21.9.2004 - 12:04

no řekl bych že na tom něco je :o))

Od: Kocour - 21.9.2004 - 13:06

Realita?
To je jenom realita vaší fantazie. Na netu se můžete seznámit zrovna tak dobře a nebo narazit na podvod, stejně jako v časopise, nebo v agentuře. Jen to jen o hledání.

Od: agnes007 - 22.9.2004 - 16:33

tak to tedy ne..
mate hezký sloh, ale to je asi tak všechno.Můj bratr si před rokem začal psát přes chat s jednou milou dívenkou.V říjnu mají svatbu.oni se MILUJÍ!!!ten CHAT je seznamil, ten CHAT je na sebe navzajem upozornil..nechcete ty pravidla prepacovat?

Od: Martina Bittnerová - 22.9.2004 - 19:11

No tenhle clanek byl minen jako odlehcene tema... Pokud to nekdo vzal vazne, tak...>/]

Od: Jiří Hons - 25.9.2004 - 11:22

Četl jsem váš článek a pak reakce čtenářů - ono je vážně těžké napsat něco tak, aby to alespoň většina lidí pochopila tak jak jste to myslela - nebo alespoň podobně. To že článek není myšlen úplně vážně je evidentní, ale málokdo chápe intligentní a jemně ironický smysl pro humor který používáte, toho jsem si všiml i v jiných vašich článcích. Jen tak dále, rád si od vás přečtu další věci!!!

Od: Martina - 26.9.2004 - 15:06

No vzhledem k tomu, že alespoň jeden čtenář pochopil, tedy dal to najevo, autor může býti šťastný a plesat, že byl pochopen:-)

Od: Pavel - 27.9.2004 - 12:06

Jako povidka k nicemu, jako vycet pavdy hloupost

Od: Martina - 27.9.2004 - 12:30

Tak povídka to rozhodně není... V Cosmopolitanu a jiných časopisech vychází rady tohoto typu v každém čísle a ještě za to lidé platí, když si z toho člověk udělá legraci, je zle...Tak nevím

Od: socommon - 27.9.2004 - 13:12

naivita autora
Pardon. Neni pravda, ze tato pravidla neexistuji. Je to naznalost autora clanku. Uz desitky clanku byly na toto tema napsany. A pisou se dal.
ps:Jde jen o hledani a to co clovek vlastne chce. Pravidlo s princem a princeznou bych poupravil na: osklivy jedinci co v realnym zivote moc stesti nemaji ze sebe delaji to co nejsou v zivote chatu.

Od: Delahaye - 2.10.2004 - 10:37

Alibismus drobný ...
...pokud napíšu něco na základě své (ale jen své) špatné zkušenosti a pak vidím, že jsem se evidentně seknul ve svých kategorických tvrzeních, tak to shodit tím, že "to přeci byla sranda, vy hlupáci", ztrácím značnou část své kredibility...

tož tak

Od: Martina - 3.10.2004 - 17:01

Byla bych ten poslední, kdo by se chtěl seznamovat na internetu. Jsem z poněkud jiné generace

Od: sarka - 11.10.2004 - 14:07

Subjektivni clanek
diky internetu jsem se seznamila se svym soucasnym partnerem. Jsem rada, ze ta moznost existuje. Kdyz clovek 1.vi co chce, 2. ma davku zdraveho rozumu a 3. stesti tak je to jedna z mala moznosti (prace x ulice x znami x volnocasove aktivity).

Od: nadulina - 30.10.2004 - 12:01

S tímto článkem naprosto nesouhlasim!!! Já jsem se prostřednictvím internetu seznámila s nynějším přítelem. Jsme spolu již dva roky a myslím že oba dva zcela spokojení. Trochu přehodnoťte svá pravidla.

Od: zdenek - 1.11.2004 - 18:29

Trocha nadhledu
Trocha nadhledu by Vám všem co se tady rozčilujete neškodila, Martino máš pravdu, skoro ve všem až na vyjímky.

Od: Janka Portášová - 17.8.2005 - 21:55

vobec nesuhlasim
ja som mojho priatela spoznala vdaka internetu, lebo som nemala inu moznost

Od: Hanka - 18.8.2005 - 9:37

Martino,
zkousela jsem, jaké to je, chatovat... protoze jsem byla zoufalá, nepochopená, trápená. Setkali jsme se a to se "nemelo" stát (dnes jsem ráda, ze se stalo). Totálne mi to zmenilo zivot, pohled na svet, proste svet naruby. Víc psát nebudu, rozhodne ne verejnosti. Más pravdu, hledat je tam blbost, to bych také nedelala. Ale dala jsem si od té doby jednu zásadu: Chci-li si s nekým pokecat, diskutovat, vymenovat názory na internetu, pak se s ním rozhodne nescházím, pokud to není holka. Protoze je to velmi nebezpecné, pro ty, kterí lásku nehledají, chtejí si jen povídat, komunikovat. Budiz mi ke cti, ze jsem kdysi byla opravdu zoufalá a nespokojená se zivotem, jaký jsem vedla.

Od: Martina - 18.8.2005 - 9:43

No tak já znám některé lidi, co se tak seznámili. Stačí, když se podívám do zrcadla:-)
Ovšem to byla nechtěná výjimka. Jinak bych řekla, že když to na chatech pozoruju, je to hrůza.
A s tebou Hanko musím vřele souhlasit stran toho osobního setkávání...

Od: Hanka - 18.8.2005 - 10:28

Martino,
Hezký! A pak ze zivoty lidí si nejsou podobné. No, bylo to vzruso, to zas jo. Úroven je tam jinak strasná, to zas jo (tohle beru jako osudovost), vsak jsem to tam pak uz i zabalila. A kdyz jsem si chtela popovídat, opravdu jen popovídat, radeji jsem to vydrzela a setkala se s práteli, s prítelem. Takze souhlasím. Taky bych tam nehledala.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0382 s