Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 25.6.2022, svátek má Ivan 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníPříběhy pavoučka Alfonse

18.10.2014   Renata Šindelářová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Roztomilá knížečka pro malé čtenáře nazvaná Příběhy pavoučka Alfonse je pokračováním Pavoučích příběhů a má děti nejen pobavit, ale i poučit a zbavit strachu z pavouků. Autorkou obou knih vydaných v nakladatelství Grada je Veronika Matysová, ilustrovala Jitka Římánková.

Osmdesátistránkové Příběhy pavoučka Alfonse jsou určeny dětem od sedmi let, a tomu je přizpůsoben nejen styl vyprávění, ale také velikost písmen, samozřejmě nechybí sympatické ilustrace. Protože obsah je zároveň poučný, kniha tak bude zajisté splňovat rodičovskou představu o vhodném přírůstku do dětské knihovničky.

Vypravěčem je tu sám pavouček Alfons, který se připlete do kufru pana účetního, jenž o Vánocích odjíždí na cestu kolem světa. Tak začíná jedno velké dobrodružství následně popsané v sedmi různých příbězích z různých kontinentů světa. Zatímco na každé z těchto cestovatelských zastávek se pan účetní vydává na osobní průzkum venkovního postředí, malý pavouček hledá po hotelích vhodné místo na utkání pavučinky. A pokaždé se právě díky tomu seznámí s místním pavoukem, se kterým se dá do řeči.

Každý z těchto pavoučích cizinců pak vypráví Alfonsovi příběh spjatý s historií jeho předků či dokonce země. Pavoučí domorodci jsou většinou zapálení vlastenci, a tak i když autorka nezachází do zbytečných detailů, přesto v každé kapitole odhaluje dětem pár typických znaků země, ve které se Alfons právě nachází.

Hlavní hrdina, pavoučí cestovatel, budí přirozené sympatie, a tak by tato drobná knížečka mohla malé čtenáře skutečně vést ke kladnému vztahu k těmto osminohým členovcům a snad tedy ještě včas zarazit vznik případné arachnofobie. Díky dostatečně velkým písmenům a srozumitelnému textu je kniha vhodná nejen k předčítání rodiči, ale též k samostatné četbě. Příjemné je, že na stránkách nakladatelství Grada je možné do části knihy nahlédnout a ani při internetové objednávce tedy nekupujete zajíce v pytli.
Matysová Veronika, Příběhy pavoučka Alfonse
Grada, 2014
obálka: grada.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0377 s