Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 23.2.2020, svátek má Svatopluk 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 506
Publikovaných článků: 12817
Komentářů: 11058


MěřeníKameny

28.10.2014   Julie Kolocová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nakladatelství METAFORA obohatilo naše knihkupectví o dvě velice zajímavé populárně naučné novinky. Kameny pro zdraví a pohodu a Kameny pro lásku a vztahy. Autorsky za oběma knížečkami stojí Cassandra Easonová, mezinárodně proslulá jako "bílá čarodějka". Že je opravdovou odbornicí na kameny a jejich účinky, je z textu více než zřejmé. 
Pojďme do její kuchyně nakouknout.

Podtitulem obou knih je Průvodce stovkou krystalů a světem jejich magických sil.
Zvědavě otevírám drobné knížečky plné barevných fotografií a textů na křídovém papíře. Příjemnou náladu nám při jejich čtení zcela jistě prohloubí i lehce podbarvené pozadí v pastelových tónech.

První - Kameny pro lásku a vztahy
Co kámen, to samostaná stránka, je jich tu rovná stovka.
Začátek knihy je věnovaný obecným tématům. Dozvíme se základy o zrození krystalů v nitru naší Země, o jejich vybrušování a energetickému náboji, díky němuž mají krystaly zázračné účinky. Obrovská energie v nich ukrytá září i z pouhých fotografií. Ne nadarmo každého z nás přitahují a okouzlují. Stačí pochopit a chtít se něčemu naučit.
Potřebujete klid a prosperitu? Pak se nabízí modrá. Pomáhá i léčit záněty, řezné rány, nebo naopak potřebujete sílu a odhodlání? I pro vás je tu rada - červená. Pak už můžete hledat, listovat.
Stovka krystalů je roztříděná podle barev, aby každý snadno nalezl kámen, který je pro daný účel nejvhodnější. Barva je totiž vhodným ukazatelem, ta, jež je nám v danou chvíli příjemná, ukazuje, zda nám bude krystal vhodným pomocníkem, a naopak.
U každého kamene vždy najdeme jeho základní charakteristiku, od individuálních vlastností krystalů, přes jeho blahodárné vlivy na člověka až po možné magické obřady, jako je propojení s čakrou, a informace o propojení znamení zvěrokruhu. Někdy se dočteme i mýty spjaté se starodávným kamenem.
První v pořadí je tu jahodový křemen, laskavý, konejšivý krystal spojený s bohyní matkou a knihu uzavírá protějšek - duhový křemen. Dynamická síla se propojuje s duhovými energiemi v příslibu lepšího zítřka.
Naprosto symbolické. 

Obdobným způsobem je členěná i kniha Kameny pro zdraví a pohodu.
Po shodném začátku zde máme speciální kapitolu věnovanou krystalům a čakrám a krystalům a auře. Najdeme tu základní charakteristiku, spíše letmého průvodce. Pro bližší porozumění musíme tedy sáhnout i jinam, ale to je vzhledem k pojetí knihy zřejmé.

Chceme-li tedy pochopit základní léčivé a magické síly krystalů, jsou nám knížečky vítaným pomocníkem. Nutno ovšem podotknout i to, že je kniha určená pro čtenáře otevřené i jinému než racionálnímu pohledu na svět, čtenáře otevřenému vnímat svět kolem nás mimo doposud "vyježděné koleje". 
Patříte-li k nim, obě knihy zcela jistě uvítáte.KAMENY pro lásku a vztahy
KAMENY pro zdraví a pohodu
Cassandra Easonová
vydalo nakladatelství METAFORA v roce 2014


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2656 s